Poznań

3.76       Zobacz opinie (21)

Poznań jest miastem, które z pewnością przyciągnie Cię architekturą, zielenią oraz słynnymi pyrami. Stolica Wielkopolski może poszczycić się niezwykle bogatą historią. W XIII wieku uzyskała prawa miejskie i już wtedy wyprzedzała większość miast pod względem technologicznych rozwiązań. W ciągu dnia możesz zwiedzić Rogalowe Muzeum, przespacerować się po Palmiarni Poznańskiej, a wieczór spędzić w modnym KontenerART, gdzie serwują jedzenie z całego świata i piwo kraftowe.

Poznań

Poznań, Polska - © Zielonamapa

Dla kogo?

Z pewnością Poznań to idealny wybór dla osób, które lubią prowadzić nocne życie. Nie brakuje tutaj knajp na studencką kieszeń (np. bar El Chupito), a także modnych klubów. W czerwcu odbywa się Malta Festival, a jest to doskonała okazja do wypoczynku, skorzystania z oferty gastronomicznej, warsztatów dla dzieci i dorosłych. Koniecznie wybierz się nad Jezioro Maltańskie, zwiedź Ogród Botaniczny i odpocznij nad Jeziorem Rusałka.

Zdjęcia

 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
 • Poznań
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Poznań jest miastem, w którym można znaleźć wiele ciekawych miejsc. Dzięki temu mieszkańcy oraz przyjezdni, mają wiele możliwości spędzania czasu, począwszy od tradycyjnego zwiedzania miasta, na nocnych wycieczkach kończąc. Dlatego wybierając się do miasta, warto odwiedzić m.in.:

Stary Browar

Znajduje się w centrum miasta przy ul. Półwiejskiej 42. Budynek jest połączeniem galerii artystycznej oraz obiektu handlowego, dzięki czemu miejsce przyciąga jednakowo sympatyków sztuki oraz ludzi, którzy chcą oddać się przyjemności zakupów.

Poznań można spokojnie nazwać miastem, które nie śpi. Na jego mapie znajduje się wiele miejsc, które dostarczają mieszkańcom rozrywki, serwując przy tym wszelkiego rodzaju drinki i pyszne dania. Do takich miejsc zalicza się m.in.:

Piwna Stopa

Miejsce, w którym można poznać smak piw z całego świata. Znajduje się przy ul. Szewskiej 7. Każdy koneser tego wspaniałego trunku może liczyć na najlepszą obsługę niezależnie od pory roku. Ponadto lokal organizuje pokazy warzenia piwa, które dla wielu są wyjątkową atrakcją.

Wiśniewski

Jest to lokal gastronomiczny, który swoim klientom udostępnia możliwość zakupu ich autorskiego produktu, wiśniówki. Mieści się przy ul. Wrocławskiej 21/2 i uznawany jest za niezwykle klimatyczne miejsce z najlepszym trunkiem w mieście.

Dram Explorers Bar

Wyjątkowy bar serwujący wyśmienite alkohole przy Starym Rynku 92. Miejsce to posiada niezwykle szeroką ofertę alkoholi oraz przekąsek wprowadzając wśród swoich gości wyjątkową atmosferę.

Hola Hola

Lokal położony przy ul. Wrocławskiej 10. Posiada bogatą ofertę gastronomiczną, z której można skorzystać w klimatycznym miejscu. Klienci cenią sobie przyjazną atmosferę, którą można dzielić podczas spotkania z przyjaciółmi.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon