Szczecin

SPOKO

Szczecin to piękne, historyczne miasto zlokalizowane na Pobrzeżu Szczecińskim. Jest to również stolica województwa zachodniopomorskiego oraz centrum kulturalne regionu. W Szczecinie można spotkać się z wieloma zabytkami, wśród których powinieneś odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich oraz Pałac pod Głowami. Ponadto na jego terenie znajdziesz wiele zieleni miejskiej, w tym największy w mieście Park Kasprowicza, którego powierzchnia wynosi ok 49 ha.

Szczecin

Szczecin, Polska – © Shutterstock

Aby doświadczyć wielu pozytywnych wrażeń, udaj się do Be Happy Museum, w którym możesz wskoczyć do basenu pełnego pianek Marshmallow lub skorzystać z bananowej huśtawki. Jest jeszcze Grota, gdzie czeka na Ciebie nietuzinkowy klimat oraz Ogród Dendrologiczny im. Stefana Kownasa. Szczecin oferuje, poza tym wiele innych miejsc wartych uwagi, które tylko czekają, by odkryć je po swojemu.

Dla kogo?

Z pewnością odnajdziesz się w Szczecinie, jeśli lubisz mniej zatłoczone miasta oraz nietypowe atrakcje. Z pewnością przypadnie Ci do gustu niesamowita architektura i wyjątkowe parki. W okolicy warto odwiedzić Świnoujście, Międzyzdroje, Rewal, Rugię, Wyspę Uznam.