Warszawa

ŚWIETNIE

Warszawa to największe miasto w Polsce i prawdziwy silnik napędowy naszej ojczyzny. To centrum finansowe, przemysłowe i ekonomiczne naszego kraju. Jak wiadomo, po Powstaniu Warszawskim nasza stolica została zrównana z ziemią. Jednak dzięki pracy jej mieszkańców wiele budynków zostało odbudowanych (na podstawie planów architektonicznych studentów i obrazów) w tym malownicze Stare Miasto.

Klimat Warszawy

W Warszawie zarabia się więcej, żyje się szybciej i myśli inaczej niż wszędzie indziej w Polsce. Choć inne wielkie miasta jak Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk i aglomeracja śląska próbują gonić, Warszawa jest cały czas o krok do przodu. Wielu ludzi uważa, że Warszawiacy są niemili i aroganccy. A może to nie rdzenni mieszkańcy Warszawy, a może przyjezdni?

Dla kogo?

Warszawa to metropolia europejska, którą się kocha lub nienawidzi. Spodoba się imprezowiczom oraz fanom wielkich miast, w których wiele się dzieje. Poza Starym Miastem z Zamkiem Królewskim warto odwiedzić Pałac w Wilanowie oraz w Łazienkach, przejść się Traktem Królewskim i wjechać na szczyt Pałacu Kultury i Nauki. Wieczorem możesz iść w okolice mostu (zaraz przy Stadionie Narodowym) żeby napić się piwka. A potem przeskocz przez Wisłę i uderzaj w miasto. Życie nocne w Warszawie należy do najlepszych w całej Polsce.