Warszawa

4.26       Zobacz opinie (19)

Warszawa jest największym miastem w Polsce. Nie brakuje tutaj atrakcji, wydarzeń kulturalnych, koncertów, ani muzeów. Każda dzielnica ma swój urok i pozwala spędzić przyjemnie czas. Zapraszamy na przewodnik po najciekawszych miejscach w Warszawie. W Warszawie zarabia się więcej, żyje się szybciej i myśli inaczej niż wszędzie indziej w Polsce. Choć inne wielkie miasta jak Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk i aglomeracja śląska próbują gonić, Warszawa jest cały czas o krok do przodu. Wielu ludzi uważa, że Warszawiacy są niemili i aroganccy. A może to nie rdzenni mieszkańcy Warszawy, a może przyjezdni?

Warszawa

Warszawa, Polska - © Zielonamapa

Dla kogo?

Warszawa to miasto pełne wydarzeń, atrakcji turystycznych, muzeów, parków. Na pewno odnajdą się tutaj miłośnicy nocnego życia. Śmiało można powiedzieć, że stolica Polski w weekend nie zasypia. Najlepsze lokale zlokalizowane są na Nowym Świecie i na Placu Zbawiciela. Koniecznie odwiedź Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów i Muzeum Neonów. Wybierz się na Pola Mokotowskie, które uznawane na polski Central Park. Poza spacerowaniem możesz latem wybrać się do kina plenerowego w większych parkach w mieście. Z kolei zimową porą w Pałacu w Wilanowie otwarty jest Królewski Ogród Światła.

Zdjęcia

  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Warszawa
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Stolica Polski jest kulturalnym centrum kraju. To tutaj można trafić na wyjątkowe miejsca, które zapamięta każdy odwiedzający. Jest kilka atrakcji, które zasługują na szczególną uwagę:

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie są jednym z najważniejszych miejsc na mapie Warszawy. Znajduje się przy ul. Agrykoli 1 i ich powierzchnia sięga ponad 70 ha. Łazienki są ozdobą miasta od XVIII w a na ich terenie można podziwiać m.in. niesamowite ogrody, pomniki i rzeźby.

Zamek Królewski

Budowlę można znaleźć na pl. zamkowym 4. Zamek utrzymany jest w barokowo-klasycystycznym stylu i pierwotnie pełnił funkcję rezydencji książąt mazowieckich. Z czasem jednak stał się siedzibą władz Rzeczpospolitej.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Znajduje się przy ul. Grzybowskiej 29. Muzeum założono 1983 roku, by móc przedstawić odwiedzającym historię, która dla Polaków ma ogromne znaczenie. Zwiedzając to miejsce, można się przenieść do tamtego okresu, dzięki eksponatom, które placówka zebrała przez cały okres swojej działalności.

Pałac Kultury i Nauki

Położony jest przy pl. Defilad 1 i jest najwyższym budynkiem w Polsce. Na terenie PKiN znajduje się wiele przedsiębiorstw w tym muzea i teatry, jednak warto przy tym zwrócić uwagę na niesamowity taras widokowy, który jest jedną z ulubionych atrakcji w mieście. Na jego terenie znajduje się także.

Neon Muzeum

To dość osobliwe miejsce skupia się na zbiorze oraz ochronie powojennych reklam świetlnych. Mieści się przy ul. Mińskiej 25, gdzie można zobaczyć około 100 starych neonów oraz instalacji reklamowych, pochodzących z lat 50-60 XX wieku. Muzeum oferuje oprowadzenie z przewodnikiem po kolekcji, jak również organizuje warsztaty edukacyjne, na których można zaprojektować swoje własne neony.

Centrum Nauki Kopernik

Mieści się na Wybrzeżu Kościuszkowskim 20 i jest miejscem, gdzie nauka staje się rozrywką dla każdego. Na jego terenie mieszczą się rozmaite wystawy, laboratoria i  planetarium, gdzie goście w każdym wieku mogą odkryć w sobie duszę naukowca. Ponadto Centrum organizuje wszelkiego rodzaju wydarzenia, począwszy od spotkań z ciekawymi ludźmi, na koncertach kończąc.

Multimedialny Park Fontann

Znajduje się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP, na terenie dawnego zbiornika wodnego. Położony jest w sąsiedztwie Zamku Królewskiego i działa od 2011 roku. Od maja do września odbywają się w tym miejscu wyjątkowe pokazy audiowizualne, przy których wykorzystuje się m.in. reflektory LED oraz lasery.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Powstało w 1978 roku przy ul. Koziej 11 z inicjatywy słynnego rysownika i satyryka Eryka Lipińskiego, dzięki któremu można podziwiać niesamowitą kolekcję, liczącą ponad 25 tys. rysunków. W zbiorach znajdują się m.in. prace najwybitniejszych karykaturzystów takich jak Daniel Chodowiecki czy Honore Daumier, a także sam Eryk Lipiński. Odwiedziny tego miejsca gwarantuje unikalną podróż po świecie ilustracji, których historia sięga nawet XVIII wieku.

Jeśli ktoś marzy o niezapomnianej nocy pełnej dobrej zabawy, powinien udać się do Warszawy. Jest to nie tylko stolica naszego kraju, ale również prawdziwej rozrywki. Udając się do miasta, warto przygotować sobie mapę miejsc, które warto odwiedzić.

Warsaw Pub Crawl

znajduje się na Nowym Mieście 7a. Jest to jeden z najpopularniejszych pubów w mieście. W lokalu panuje szampańska atmosfera, o którą dba profesjonalna obsługa.

Level 24

Mieści się przy Al. Jerozolimskich 123a. Lokal mieści się w ścisłym centrum Warszawy, w wieżowcu na 27 piętrze. Jego industrialna atmosfera idealnie się łączy z niesamowitym widokiem na miasto, a dostępna oferta gwarantuje wyśmienitą zabawę.

Room 13 Club

Zlokalizowany przy ul. Mazowieckiej 13. Jest to nowoczesny lokal osadzony w XIX-wiecznej kamienicy. Goście mogą liczyć na wykwalifikowany personel, który zadba o potrzeby swoich klientów.

Sen

Położony przy ul. Wioślarskiej 6. Jest to zarówno klub, jak i restauracja. Lokal zaprasza do współpracy najlepszych dj-ów nie tylko z Polski, ale również z reszty świata. Dzięki temu każdy, kto się uda do Snu, zapamięta spędzone w nim chwile na długie lata.

Sexy Duck

Włoska knajpa znajduje się na Placu Konstytucji. Codziennie są promocje na drinki lub jedzenie. Skosztować można piwa ich produkcji oraz pizzy na cienkim cieście.

PiwPaw

Jeden z lokali o największym wyborze piwa. W knajpie znajduje się ponad 100 rodzajów różnych rodzajów piwa. Nie zabraknie wymyślnych smaków, ale i zwykłych lagerów. Miejsce jest bardzo oblegane. Warto w weekend zrobić rezerwację.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon