Warszawa

4.26       Zobacz opinie (19)

Warszawa to miasto na wskroś ciekawe i różnorodne. Z racji swojej bogatej i burzliwej historii ma turystom sporo do zaoferowania. Zaczynając od wspaniałych zabytków, po niezwykłe, nowoczesne i doceniane na arenie międzynarodowej muzeów. Koniecznie odwiedź Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Narodowe.

Warszawa
Warszawa, Polska - © Zielonamapa

Stolica to również kulturalne centrum kraju. To tu odbywają się liczne koncerty czy happeningi artystyczne. Warszawa oferuje też moc wieczornych rozrywek, dzięki działającym tu w dużej ilości klubom i pubom. A tutejsze restauracje pozwalają na kulinarną podróż dookoła świata i to bez opuszczania granic miasta i kraju. W Warszawie znajdziesz też mnóstwo terenów zielonych. Oczywiście najwięcej osób odwiedza Łazienki Królewskie, ale takie miejsca jak Pola Mokotowskie czy Kępa Kiełpińska również umilą pobyt w stolicy. 

Dla kogo?

Do Warszawy powinna wybrać się każda osoba, która zainteresowana jest historią Polski. Tutejsze zabytki i muzea pozwolą na zgłębienie dziejów kraju, jak i samego miasta. Fani imprezowego stylu życia również się tu odnajdą. Kliby i puby dają możliwość naprawdę intensywnej zabawy i to do białego rana. 

Zdjęcia

 • Centrum Nauki Kopernik Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

W Warszawie jest co robić przez cały rok. Bez względu na termin wizyty stolica oferuje moc atrakcji. Jednak najwięcej dzieje się tu na wiosnę, gdy przypadają Juwenalia oraz wczesną jesienią, gdy swoje podwoje otwierają po wakacyjnej przerwie teatry i inne placówki kultury. 

Stolica Polski jest kulturalnym centrum kraju. To tu czekają na turystów jedne z bardziej rozpoznawalnych, polskich zabytków i atrakcji. Zobacz, których z nich na pewno nie możesz przeoczyć!

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie są jednym z najważniejszych miejsc na mapie Warszawy. Znajdują się przy ul. Agrykoli 1 i ich powierzchnia sięga ponad 70 ha. Łazienki są ozdobą miasta od XVIII w a na ich terenie można podziwiać m.in. niesamowite ogrody, pomniki i rzeźby. Chętnie wpadają tam rodziny z dziećmi, by karmić orzechami ciekawskie wiewiórki czy spacerować pośród malowniczych alejek.

Warszawa
Łazienki Królewskie, Warszawa, Polska - © Zielonamapa

Zamek Królewski

Zamek Królewski (pl. Zamkowy 4) to najbardziej okazały budynek warszawskiego Starego Miasta. Zresztą budowla ta wraz ze starówką wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zamek odbudowano po wojnie i dziś zachwyca pięknem swej architektury. W jego wnętrzu działa muzeum ze stałymi i czasowymi wystawami. Podczas zwiedzania będziesz mógł podziwiać apartamenty królewskie, Galerię Wettynów, Galerię Arcydzieł czy Pokoje Prezydentów II RP i Władz na Uchodźstwie.

Warszawa
Zamek Królewski, Warszawa, Polska - © Zielonamapa

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79) jest jednym z bardziej popularnych muzeów całej Warszawy. Tak wśród polskich, jak i zagranicznych turystów. Jego głównym celem jest przybliżenie wydarzeń, dzień po dniu, jakie miały miejsce podczas Powstania Warszawskiego. To nowoczesna placówka, która potrafi wczuć się w klimat oblężonego miasta i poznać sylwetki walczących wtedy osób.

Pałac Kultury i Nauki

Położony jest przy pl. Defilad 1 i jest drugim, najwyższym budynkiem w Polsce i Warszawie. Na terenie PKiN znajduje się wiele przedsiębiorstw w tym muzea i teatry, jednak warto przy tym zwrócić uwagę na niesamowity taras widokowy, który jest jedną z ulubionych atrakcji w mieście. Rozpościerający się stamtąd widok na każdym chyba robi wrażenie. 

Warszawa
Pałac Kultury i Nauki, Warszawa, Polska - © Zielonamapa

Neon Muzeum

To dość osobliwe miejsce skupia się na zbiorze oraz ochronie powojennych reklam świetlnych. Mieści się przy ul. Mińskiej 25, gdzie można zobaczyć około 100 starych neonów oraz instalacji reklamowych, pochodzących z lat 50-60. XX wieku. Muzeum można zwiedzać z przewodnikiem, organizowane są też warsztaty, na których można zaprojektować swoje własne neony.

Centrum Nauki Kopernik

Mieści się na Wybrzeżu Kościuszkowskim 20 i jest miejscem, gdzie nauka staje się rozrywką dla każdego. Na jego terenie mieszczą się rozmaite wystawy, laboratoria i  planetarium, gdzie goście w każdym wieku mogą odkryć w sobie duszę naukowca. Ponadto Centrum organizuje wszelkiego rodzaju wydarzenia, począwszy od spotkań z ciekawymi ludźmi, na koncertach kończąc.

Centrum Nauki Kopernik Warszawa
Centrum Nauki Kopernik, Warszawa, Polska - © Zielonamapa

Multimedialny Park Fontann

Znajduje się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP, na terenie dawnego zbiornika wodnego. Położony jest w sąsiedztwie Zamku Królewskiego i działa od 2011 roku. Od maja do września odbywają się w tym miejscu wyjątkowe pokazy audiowizualne, przy których wykorzystuje się m.in. reflektory LED oraz lasery.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Powstało w 1978 roku przy ul. Koziej 11 z inicjatywy słynnego rysownika i satyryka Eryka Lipińskiego, dzięki któremu można podziwiać niesamowitą kolekcję, liczącą ponad 25 tys. rysunków. W zbiorach znajdują się m.in. prace najwybitniejszych karykaturzystów takich jak Daniel Chodowiecki czy Honore Daumier, a także samego Eryka Lipińskiego. Odwiedziny w tym miejscu gwarantują unikalną podróż po świecie ilustracji, których historia sięga nawet XVIII wieku.

POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich

Wśród placówek muzelanych na szczególną uwagę zasługuje również POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich (ul. Mordechaja Anielewicza 6). W 2016 roku zostało wyróżnione nagrodą European Museum of the Year Award 2016. Jego głównym zadaniem jest przybliżanie historii społeczności polskich Żydów. Zwiedzanie to podróż przez prawie 1000 lat. Wystawa pozielona jest na 8 galerii, które przybliżają żydowską kulturę, dzieje oraz ich momentami mocno burzliwe losy. 

Muzeum Narodowe

Na pewno warto też zajrzeć do Muzeum Narodowego (al. Jerozolimskie 3). Jest jednym z najstarszych muzeów sztuki nie tylko w stolicy, ale i całej Polsce. W jego zbiorach znajduje się 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności. Oprócz głównego gmachu przy alejach, muzeum posiada też cztery swoje oddziały: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Warszawa, jak na stolicę i metropolię przystało, gwarantuje moc rozrywek. Zaczynając od możliwości zażycia wyższej kultury przez dzikie pląsy do białego rana na parkiecie jednego ze stołecznych klubów.

Level 27

Na 27. piętrze wieżowca Atlas Tower (al. Jerozolimskie 123) działa jeden z bardziej widokowych klubów w Warszawie. Level 27, bo o nim mowa, to mający 450 m² taras oferujący rozległą panoramę stolicy. To nie tylko rooftop bar, ale również przestrzeń dla najróżniejszych wydarzeń kulturalnych. Odbywają się tu też imprezy tematyczne.

PiwPaw Beer Heaven

Na najlepsze kraftowe piwa wybierz się do PiwPaw Beer Heaven (ul. Foksal 16). Dość przyjazne ceny, świetna obsługa, która doradzi w wyborze, przyjemna atmosfera. Wady? Dość tłoczno i często trudno o wolną przestrzeń, by na spokojnie tam usiąść, w szczególności podczas weekendów i wieczorami.

Cybermachina 

Cybermachina (ul. Nowy świat 54/56 Wejście od strony ul Gałczyńskiego) to idealna propozycja dla wszystkich geeków. Bar oferuje możliwość pogrania w planszówki w towarzystwie smacznych przekąsek i alkoholu. Świetny, nieco retro klimat. Idealne miejsce by posiedzieć w gronie znajomych.

Zamieszanie - cocktail bar

Na doskonałe koktajle wybierz się do Zamieszanie - cocktail bar (ul. Nowy Świat 6/12). Nowoczesne wnętrze z masą świetnie dobranych dodatków. Do tego super atmosfera, którą w weekend podkręcają DJ-e. 

Drugie Dno

Warto też wpaść do Drugiego Dna (ul. Nowogrodzka 4). To przytulny gastropub, gdzie na kranach czeka na Ciebie ciekawa selekcja piw, a w menu znajdziesz też świetne przekąski. Świetne miejsce na spotkanie we dwoje lub odwiedziny w większym gronie. 

 

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon