Wieliczka

SPOKO

Wieliczka  to niewielka, aczkolwiek bardzo barwna miejscowość, która zdobi Polskę od XII wieku. Miasto znajduje się w środkowej części województwa małopolskiego na dawnych terenach ziemi krakowskiej. Dawniej Wieliczka skupiała się na przemyśle wydobywczym surowców, obecnie stała się obowiązkowym punktem na mapie każdego turysty.

Wieliczka

Wieliczka, Polska – © Shutterstock

Odwiedzając Wieliczkę, można zauważyć dość nietypowe rozplanowanie miasta, które od średniowiecza niewiele się zmieniło. Do tej pory można również zauważyć stare zabudowania, które obecnie stanowią wyjątkowy element dekoracyjny miasta. Ponadto wbrew pozorom miasto oferuje wiele ciekawych atrakcji, które nie są związane z najsłynniejszą kopalnią na świecie.

Dla kogo?

Jeśli interesujesz się historią i architekturą, z pewnością odnajdziesz się w Wieliczce. Rozczarujesz się, przyjeżdżając w to miejsce, aby doświadczyć wrażeń na poziomie światowych stolic rozrywki, ponieważ poza wieloma atrakcjami Wieliczka charakterem wpisuje się w kategorię spokojniejszych miejscowości. W regionie warto odwiedzić Kraków, Oświęcim, Energylandię.