Wrocław

4.25       Zobacz opinie (24)

Wrocław jest miastem o niezwykle bogatej historii, która rozpoczyna się ok X wieku na terenach województwa dolnośląskiego. Obszar ten jest niezwykle atrakcyjny nie tylko pod względem oferowanych rozrywek, ale również dzięki krajobrazowi przywodzący na myśl piękne, zielone metropolie. W Polsce słynie z ogromnej ilości mostów i krasnali, które czają się praktycznie na każdym kroku.

Wrocław
Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Na razie jest ich tutaj 300, ale cały pojawiają się nowe. Ciekawostką jest to, że Wrocław jest miejscowością, która w większości osadzona jest na wyspach powstałych w wyniku istnienia wielu cieków wodnych oraz rzek. Dzięki temu wycieczka po mieście nabiera nowego wymiaru, który sprawia, że wrażenia z wyprawy są jeszcze głębsze.

Dla kogo?

W mieście znajduje się wiele atrakcji, które dedykowane są każdej grupie wiekowej. Jednak ze względu na dużą ilość klubów i barów, przyciąga szczególnie ludzi młodych, którzy stawiają na nocne życie. Szczęśliwie dla wielu turystów poza pubami można zobaczyć Wrocław również jako miasto spokojne, po którym można odbyć relaksującą podróż.

Zdjęcia

  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Wrocław jest miastem skupiającym się przede wszystkim na turystyce. Z tego względu odwiedzając to miejsce, warto przygotować sobie mapę miejsc, które powinno się zobaczyć. Zdecydowanie warto zatrzymać się tutaj dłużej niż na weekend.

Wrocław
Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Rynek we Wrocławiu

Jest jednym z największych rynków staromiejskich w Europie. Otaczają go niezwykle barwne kamienice, w tym słynne Jaś i Małgosia. W centralnej części Rynku mieści się blok śródrynkowy, na który składa się Stary i Nowy Ratusz oraz kilka kamienic z różnych epok.

Wrocław
Rynek, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Panorama Racławicka

Ogromny obraz olejny ukazujący słynną bitwę pod Racławicami z 1794 roku. Namalowany został w XIX wieku przez zespół malarzy, którym przewodzili Jan Styka oraz Wojciech Kossak. Poza Panoramą istnieją jeszcze trzy tego typu dzieła, które wyszły spod pędzla tych artystów, jednak to właśnie ta cieszy się największą popularnością.

ZOO Wrocław

Najstarszy tego typu ogród w Polsce. Założony został w 1865 roku i od tego czasu zgromadził ponad 1000 gatunków zwierząt. Ponadto na terenie ZOO znajduje się wiele innych atrakcji takich jak pokazowe karmienie czy przejażdżka na kucach.

Park Szczytnicki

Jest jednym z największych parków we Wrocławiu. Na jego terenie znajduje się blisko 400 gatunków roślin, XVI-wieczny drewniany kościół oraz pomniki Diany i Friedricha Schillera. Warto wspomnieć, że w tym miejscu znajduje się również Ogród Japoński, który jest kolejną chlubą miasta.

Wrocław
Park Szczytnicki, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Hydropolis

Muzeum poświęcone wodzie, które dzięki swoim interaktywnym wystawom poruszają wiele zagadnień związanych z istotą wody w życiu człowieka i kształtowaniu całego świata. Co ciekawe, obiekt mieści się w zabytkowym zbiorniku wodnym, którego powierzchnia wynosi ok 4600 m2.

Ogród Japoński

Znajduje się w Parku Szczytnickim od 1913 roku. Został zaprojektowany z inicjatywy hrabiego Fritza von Hochberga. Swój niesamowity wygląd zawdzięcza fuzji kilku typów ogrodu japońskiego, w którym wlicza się m.in. ogród wodny oraz związany z ceremonią picia herbaty. Na terenie ogrodu można znaleźć blisko 80 gatunków roślin azjatyckich.

Wrocław
Ogród Japoński, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Muzeum Narodowe

Jest jednym z głównych muzeów Wrocławia. Skupia się przede wszystkim na malarstwie i rzeźbie, kładąc przy tym szczególny nacisk na sztukę regionu. W swoich zbiorach prezentuje ponad 200 tys. eksponatów, ale instytucja dba o to, by kolekcja stale się rozwijała.

Muzeum Gry i Komputery z Minionej Ery

Idealne miejsce dla fanów gier i technologii. Jest to pierwsze muzeum w Polsce, którego działalność skupia się tylko na tej tematyce. Co ważne, poza oglądaniem eksponatów, można zagrać w gry, których świetność przypada na lata 70. -90. XX wieku, dzięki czemu zwiedzający mają okazję przenieść się do tamtych czasów.

Movie Gate

Alternatywa dla tradycyjnych zabytków. Jest to jedyne miejsce w Europie, w którym można spotkać się z taką formą przedstawienia sztuki kinematografii. Wrażenie potęguje umiejscowienie kolekcji w wyjątkowo dobrze zachowanym schronie z czasów II Wojny Światowej.

Topacz. Muzeum Motoryzacji

Muzeum zostało założone przez Towarzystwo Automobilowe Topacz we wsi Ślęza, by ukazać przegląd samochodów na przestrzeni lat. Placówka zebrała około 130 samochodów, wśród których można znaleźć zarówno modele z czasów przedwojennych, jak i rodzime Syreny, których produkcja przypada na lata 50.-70. XX wieku.

Bardzo ważnym elementem, poza zabytkami, jest oferta rekreacyjna, która pozwoli odprężyć się po całym dniu zwiedzania miasta. Dlatego Wrocław zadbał, by każdy znalazł coś dla siebie.

Nietota

Niezwykle klimatyczne miejsce, w którym można posłuchać muzyki na żywo, racząc się alkoholem w przystępnej cenie. W lokalu znajdują się dwie sale, w których można oddać się szaleństwom na parkiecie lub spędzić spokojny wieczór, w zależności od humoru gości.

Casa de la Musica

Jest pierwszym klubem muzycznym we Wrocławiu, który został utrzymany w stylu przedrewolucyjnej Kuby. Na miejscu liczy się przede wszystkim dobra muzyka i atmosfera, dlatego zorganizowano trzy przestrzenie, w których można oddać się ulubionej rozrywce w zależności od preferencji klientów.

Pub Paka

Wyjątkowe miejsce kultywujące czeską kulturę. W ofercie lokalu można znaleźć regionalne piwa oraz mocniejsze trunki południowych sąsiadów, które można spożyć w towarzystwie ogromnej jaszczurki ulokowanej na ścianie pubu.

Lamus

Jeden z najstarszych pubów mieszczących się przy nasypie kolejowym. Miejsce to jest utrzymane w kameralnym stylu, dbającym o najmniejsze szczegóły. W ofercie można znaleźć 8 kranów z piwem oraz mocniejsze trunki, które chętnie poda przemiła obsługa lokalu.

Cybermania

Bar dedykowany przede wszystkim graczom. W środku można zagrać na konsoli oraz planszówkach w towarzystwie „mikstury życia” lub „smoczego piwa”. Poza tym Cybermania regularnie organizuje imprezy tematyczne oraz turnieje dla fanów gier.

Graciarnia

Wyjątkowe miejsce, w którym można przenieść się do lat 20. XX wieku. W lokalu regularnie odbywają się koncerty lokalnych artystów raczących gości wspaniałą muzyką. Ponadto obsługa dba, by każdy klient mógł się napić i dobrze zjeść.

Schody Donikąd

Utrzymany w stylu lat 20. lokal oferuje muzykę jazzową, lounge oraz retro. Barmani dla gości przewidują przepyszne koktajle i drinki, w których wykorzystują świeże owoce oraz musy z egzotycznych owoców.

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon