Wrocław

4.25       Zobacz opinie (24)

Zwiedzanie Wrocławia to czysta przyjemność. Miasto jest nie tylko ciekawe i zabytkowe, ale też na wskroś różnodorne. Pobyt w nim zacznij od zabytkowego centrum. Przespaceruj się po otoczonym różnokolorowymi kamienicami rynku, zajrzyj do Panoramy Racławickiej oraz wybierz się nad Odrę. Rzeka ta oferuje liczne wyspy (m.in. Słodową, z której roztaczają się piękne widoki) oraz oczywiście liczne mosty. 

Wrocław
Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Do Wrocławia wpadnij też z dzieciakami. Czekają tu na nich liczne krasnale, które zaskakują przechodniów w różnych punktach miasta. Najmłodszym turystom (ale ich rodzicom też) spodoba się zoo z obleganym przez gości Afrykarium. Wrocław to również mocno rozrywkowe miasto. Wieczorami i w nocy jego centrum tętni od gwaru rozmów, śmiechu i muzyki. Klubów i pubów jest tam pod dostatkiem, więc na pewno wybierzesz dla siebie odpowiednie miejsce do zabawy.

Dla kogo?

Wrocław jest miastem na wskroś uniwersalnym. Bowiem każdy znajdzie tu dla siebie całą masę świetnych atrakcji. Na fanów zwiedzania czeka masa muzeów i zabytków. Rodziny z dziećmi będą mogły poznawać Wrocław przez pryzmat krasnali oraz spędzając czas w Zoo. Imprezowicze natomiast będą mogli przebierać w ogromnej ofercie tamtejszych klubów i knajp.

Zdjęcia

 • ZOO, Wrocław
 • Panorama Racławicka Wrocław
 • Muzuem Narodowe, Wrocław
 • Krasnale, Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
 • Wrocław
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

O Wrocławiu można napisać wiele. Ale na pewno nie to, że nie ma tam co robić. Wrocław oferuje moc atrakcji i to dla każdego, bez względu na wiek czy upodobania. Na pewno warto tam spędzić więcej niż jeden dzień, by w spokoju zwiedzić najważniejsze i najciekawsze miejsca. Sprawdź, których na pewno nie pominąć!

Rynek we Wrocławiu

Wrocław
Rynek, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Jest jednym z największych rynków staromiejskich w Europie. Otaczają go niezwykle barwne kamienice, w tym słynne Jaś i Małgosia. W centralnej części Rynku mieści się blok śródrynkowy, na który składa się Stary i Nowy Ratusz (a tam znajdziesz Muzeum Miejskie oraz Muzeum Sztuki Mieszczańskiej) oraz kilka kamienic z różnych epok.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka Wrocław
Panorama Racławicka, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Ogromny obraz olejny ukazujący słynną bitwę pod Racławicami z 1794 roku. Namalowany został w XIX wieku przez zespół malarzy, którym przewodzili Jan Styka oraz Wojciech Kossak. Obraz umieszczono w rotundzie (ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 11), dzięki czemu można docenić jego ogrom oraz kunszt artystów. 

ZOO Wrocław

ZOO, Wrocław
ZOO, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Najstarszy tego typu ogród w Polsce (ul. Wróblewskiego 1-5). Założony został w 1865 roku i od tego czasu zgromadził ponad 1000 gatunków zwierząt. Ponadto na terenie ZOO znajduje się wiele innych atrakcji takich jak pokazowe karmienie czy przejażdżka na kucach. Od kilku lat największym wabikiem na turystów jest Afrykarium, gdzie naprawdę można przenieść się do cieplejszych zakątków globu, podziwiając tropikalne odmiany roślin i zwierząt. Największe wrażenie robi podwodny tunel, przez którego ściany podglądać można różnokolorowe rybki. 

Park Szczytnicki

Wrocław
Park Szczytnicki, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Jest jednym z największych parków we Wrocławiu. Na jego terenie znajduje się blisko 400 gatunków roślin, XVI-wieczny drewniany kościół oraz pomniki Diany i Friedricha Schillera. Warto wspomnieć, że w tym miejscu znajduje się również Ogród Japoński, który jest kolejną chlubą miasta.

Ogród Japoński

Wrocław
Ogród Japoński, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Znajduje się w Parku Szczytnickim od 1913 roku. Został zaprojektowany z inicjatywy hrabiego Fritza von Hochberga. Swój niesamowity wygląd zawdzięcza fuzji kilku typów ogrodów japońskich, w którym wlicza się m.in. ogród wodny oraz związany z ceremonią picia herbaty. Na jego terenie można znaleźć blisko 80 gatunków roślin azjatyckich.

Hydropolis

Hydropolis (ul. Na Grobli 17), czyli muzeum poświęcone wodzie, które dzięki swoim interaktywnym wystawom poruszają wiele zagadnień z nią związanych. Podczas wizyty dowiesz się, jakie ma znacznie dla człowieka oraz całego globu. Co ciekawe, obiekt mieści się w zabytkowym zbiorniku wodnym, którego powierzchnia wynosi ok 4600 m2.

Muzeum Narodowe

Muzuem Narodowe, Wrocław
Muzuem Narodowe, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Muzeum Narodowe (plac Powstańców Warszawy 5) to jedno z najważniejszych, wrocławskich muzeów. Skupia się przede wszystkim na malarstwie i rzeźbie, kładąc przy tym szczególny nacisk na sztukę regionu. W swoich zbiorach prezentuje ponad 200 tys. eksponatów, ale instytucja dba o to, by kolekcja stale się rozwijała.

Muzeum Gry i Komputery z Minionej Ery

Idealne miejsce dla fanów gier i technologii. Jest to pierwsze muzeum (plac Orląt Lwowskich 20A,) w Polsce, którego działalność skupia się tylko na tej tematyce. Co ważne, poza oglądaniem eksponatów, można zagrać w gry, których świetność przypada na lata 70.-90. XX wieku. Dzięki temu zwiedzający mają okazję przenieść się do minionej epoki.

Movie Gate

Movie Gato (Plac Solny 10a) to alternatywa dla tradycyjnych zabytków. Jest to jedyne miejsce w Europie, w którym można spotkać się z taką formą przedstawienia sztuki kinematografii. A to wszystko dlatego, że kolekcję umiesczono w wyjątkowo dobrze zachowanym schronie z czasów II Wojny Światowej.

Topacz. Muzeum Motoryzacji

Muzeum (ul. Główna 12, Ślęza) zostało założone przez Towarzystwo Automobilowe Topacz we wsi Ślęza (za południowymi obrzeżami Wrocławia), by ukazać przegląd samochodów na przestrzeni lat. Placówka zebrała około 130 samochodów, wśród których można zobaczyć zarówno modele z czasów przedwojennych, jak i rodzime Syreny, których produkcja przypada na lata 50.-70. XX wieku.

Szlakiem Wrocławskich Krasnali

Krasnale, Wrocław
Krasnale, Wrocław, Polska - © Zielonamapa

Jednym ze znaków rozpoznawczych Wrocławia są… krasnale. Te niewielkie rzeźby znajdziesz w różnych zakamarkach miasta. Często skrzaty zostały uchwycone w zabawnych momentach, czasem nawiązują do zawodów, filmów lub obiektów znajdujących się w ich pobliżu (np. skrzat turysta stojący obok Centrum Informacji Turystycznej). Miej oczy dookoła głowy, bo krasnale bywają pochowane. Spacer ich szlakiem może być świetną formą poznawania miasta, jak i motywacją dla dzieciaków do zwiedzania.

O imprezowej twarzy Wrocławia można napisać książkę i nadal tematu nie wyczerpać. Miasto to ma imprezowiczom do zaoferowania naprawdę sporo. Znajdziesz tu zatłoczone, gwarne kluby, jak i klimatyczne puby, w których będziesz mógł się zaszyć z paczką znajomych lub drugą połówką.

Klub Bezsenność

Jednym z ciekawszych, wrocławskich klubów jest Bezsenność (ul. Ruska 51). Możesz tam liczyć na świetną atmosferę oraz duży wybór imprez tematycznych i koncertów. Bywa tłoczno, ale to jedyny mankament tego miejsca.

Czarny Kot

Nieopodal działa klub Czarny Kot (ul. Ruska 47/48A). Odbywają się tu imprezy tematyczne, a w klubowym barze możesz liczyć na spory wybór naprawdę świetnych drinków. Czarny Kot dość szybko zapełnia się gośćmi, więc warto przyjść tu ciut wcześniej.

Czupito

Na uwagę zasługuje na pewno Czupito (ul. Ruska 8/9). Czeka tam na Ciebie kolorowy wystrój i… równie kolorowe, fantazyjne drinki. Ceny są przystępne, a ruch w pubie naprawdę duży.

Przybij Piątaka

Na drinka koniecznie wstąp do Przybij Piątaka. To tak naprawdę mała sieć muzycznych pubów, które znajdziesz w czterech lokalizacjach: przy ulicy Jana Ewangelisty Purkyniego 1, Kazimierza Wielkiego 49 i Szajnochy 11. Działają od czwartku do niedzieli. Nazwa puby nawiązuje do faktu, że większość dostępnych tam produktów dostaniesz za przysłowiowego piątak (5 zł). Fajne miejsce na przystanek podczas nocnego eksplorowania Wrocławia.

Pub Pod Trzema Miotłami

Warto też wstąpić do Pubu Pod Trzema Miotłami (ul. Ofiar Oświęcimskich 15). Miejsce wystrojem, ale też całym swoim menu nawiązuje do… książek i filmów o Harrym Potterze. Będziesz tu mógł wypić słynne piwo kremowe, ale w wersji alkoholowej (to książkowe nie miało procentów). Super klimat!

Cybermachina

Cybermachina (ul. Szczytnicka 52) to propozycja dla geeków, fanów gier komputerowych czy planszówek. Jeśli do nich należysz, to idealnie odnajdziesz się w tym pubie. Super klimat, miła obsługa, niezły wybór drinków i przystępne ceny. Dobra opcja na wypad ze znajomymi. 

 

Zobacz także

Polska
Co zwiedzić w Polsce?
Polska
Najlepsze plaże w Polsce
Polska
Życie nocne w Polsce
Polska
Parki narodowe w Polsce
Polska
Aktywnie w Polsce
Polska
Poza szlakiem w Polsce
©2023 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon