Albufeira

SPOKO

Albufeira to jeden z bardziej znanych, cenionych i najchętniej odwiedzanych kurortów w regionie Algarve. To niegdyś nieco senne, rybackie miasteczko na przestrzeni lat znacząco się rozrosło i zmieniło w tętniące, pełne turystów miejsce.

Albuferia, Portugalia

Albuferia, Portugalia – © Shutterstock

Albufeirę wypełniają mniejsze bądź większe hotele, apartamentowce, knajpki czy restauracje. Jednak tym, co przyciąga do niej gości z różnych zakątków świata, są oczywiście rewelacyjne plaże. Znajdziesz je zarówno rzut beretem od centrum, jak i na wschód lub zachód od niego. Ciągną się przez wiele kilometrów, oferując czysty piasek, klify i niesamowite widoki. W samym mieście nie zobaczysz zbyt wielu zabytków. Za to w szczycie letniego sezonu możesz tam liczyć na naprawdę dobrą zabawę, organizowaną przez liczne kluby i puby. Albufeirę da się lubić, gdyż pozwala na różne formy wakacyjnego wypoczynku.

Dla kogo?

Wakacje w Albufeirze będą dobrym pomysłem, jeśli szukasz miejsca z doskonałą, wciąż rozbudowującą się bazą hotelową i gastronomiczną. W mieście znajdziesz zarówno kilku gwiazdkowe hotele, jak i prywatne apartamenty do wynajęcia. Oprócz tego Albufeira jest idealnym celem wypoczynku. W tamtejszych plażach można się zakochać od pierwszego wejrzenia.

Pozostałe plaże Algarve

Region Algarve, to popularny kierunek wakacyjny w południowej Portugalii. Zaliczają się do niego: Lagos, Lagoa, Portimao, Albufeira, Ria Formosa, Sagres, Aljezur.