Albufeira

4.25       Zobacz opinie (8)

Albufeira to jeden z bardziej znanych, cenionych i najchętniej odwiedzanych kurortów w regionie Algarve. To niegdyś nieco senne, rybackie miasteczko na przestrzeni lat znacząco się rozrosło i zmieniło w tętniące, pełne turystów miejsce.

Albuferia, Portugalia

Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Albufeirę wypełniają mniejsze bądź większe hotele, apartamentowce, knajpki czy restauracje. Jednak tym, co przyciąga do niej gości z różnych zakątków świata, są oczywiście rewelacyjne plaże. Znajdziesz je zarówno rzut beretem od centrum, jak i na wschód lub zachód od niego. Ciągną się przez wiele kilometrów, oferując czysty piasek, klify i niesamowite widoki. W samym mieście nie zobaczysz zbyt wielu zabytków. Za to w szczycie letniego sezonu możesz tam liczyć na naprawdę dobrą zabawę, organizowaną przez liczne kluby i puby. Albufeirę da się lubić, gdyż pozwala na różne formy wakacyjnego wypoczynku.

Dla kogo?

Wakacje w Albufeirze będą dobrym pomysłem, jeśli szukasz miejsca z doskonałą, wciąż rozbudowującą się bazą hotelową i gastronomiczną. W mieście znajdziesz zarówno kilku gwiazdkowe hotele, jak i prywatne apartamenty do wynajęcia. Oprócz tego Albufeira jest idealnym celem wypoczynku. W tamtejszych plażach można się zakochać od pierwszego wejrzenia.

Pozostałe plaże Algarve

Region Algarve, to popularny kierunek wakacyjny w południowej Portugalii. Zaliczają się do niego: Lagos, Lagoa, Portimao, Albufeira, Ria Formosa, Sagres, Aljezur.

Zdjęcia

 • Albufeira
 • Praia San Rafael Albufeira
 • Praia de Santa Eulália
 • Praia da Oura Albufeira
 • Praia da Falésia
 • Praia do Arrifão
 • Praia dos Alemães Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
 • Albufeira
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Albufeira jest typowym, wakacyjnym kurortem. Dlatego, żeby w pełni skorzystać z jej atutów, odwiedź ją latem. Oczywiście największy tłok panuje tam w lipcu i sierpniu. Jeśli chcesz się cieszyć nieco bardziej kameralną atmosferą, zawitaj w niej w maju lub na początku czerwca, ewentualnie we wrześniu.

Niewątpliwie największym atutem Albufeiry jako kurortu są plaże. To dla nich warto tu przyjechać. To one przyciągają w ten zakątek Algarve rzesze turystów. To na nich będziesz mógł odpocząć, aktywnie spędzić czas czy wypić przysłowiowego drinka z palemką. Bez względu na to, czy preferujesz dzikie czy bardziej zagospodarowane plaże, znajdziesz w Albufeirze odpowiednie miejsce dla siebie.

Praia da Oura

Praia da Oura Albufeira
Praia da Oura, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Najbliżej centrum Abufeiry znajdziesz Praia da Oura. Plaża ta otoczona jest niewysokimi, całkiem malowniczymi skałami. Znajdziesz na niej złoty piasek, a zejście do oceanu jest dość łagodne. Przy plaży działają knajpki, a także wzdłuż niej poprowadzona jest przyjemna promenada.

Praia dos Alemães

Praia dos Alemães Albufeira
Praia dos Alemães, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Na zachód od Oury rozciąga się Praia dos Alemães. Jej nazwę można dosłownie przetłumaczyć jako… plaża Niemców. Owszem, masz szansę ich tam spotkać, podobnie, jak i inne nacje. To długa, piaszczysta i całkiem rozległa plaża, wzdłuż której wznoszą się białe zabudowania hoteli i apartamentowców.

Praia do Arrifão

Praia do Arrifão
Praia do Arrifão, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Jeszcze bardziej na zachód znajdziesz Praia do Arrifão. Skryta jest między ciekawymi formacjami skalnymi, a w bliskim sąsiedztwie znajdziesz również klify. Sama plaża jest piaszczysta. Stanowi idealne miejsce, by skryć się przed tłumami.

Praia San Rafael

Praia San Rafael Albufeira
Praia San Rafael, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Bliską sąsiadką Arrifão jest Praia San Rafael. Jeśli marzysz o plaży, jak z pocztówki, to właśnie ją znalazłeś. Praia San Rafael jest nieco bardziej dzika, otoczona skałami i posiada miękki, złoty piasek. Zazwyczaj jest tu dość spokojnie, co pozwala na 100% relaks.

Praia da Galé

Albufeira
Praia da Galé, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Praia da Galé znajduje się obok miejscowości o tej samej nazwie. Dzieli się na dwie części – zachodnią i wschodnią. Ma kilka kilometrów długości, dzięki czemu bez trudu zaznasz tu trochę prywatności, nawet w szczycie sezonu.

Praia da Marinha

Albufeira
Praia da Marinha, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Jeśli lubisz miejsca z list top of the top, to koniecznie odwiedź Praia de Marinha. Często pojawia się w zestawieniu 10 najpiękniejszych plaż Europy i 100 najpiękniejszych plaż na świecie. Niewątpliwie jest jednym z bardziej pocztówkowych, idealnych i uroczych miejsc w Algarve. Złoty piasek, intensywnie niebieski ocean. Niestety w sezonie bywa tu tłoczno.

Praia de Santa Eulália

Praia de Santa Eulália
Praia de Santa Eulália, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Na wschód od centrum Albufeiry, ale wciąż stosunkowo blisko niej, znajdziesz Praia de Santa Eulália. Tym, co ją wyróżnia, to piękne, zadbane tereny zielone z bujną roślinnością, rosnące wzdłuż niej. Plaża jest piaszczysta i otaczają ją klify w kolorze ochry. Nie ma tu zwykle wysokich fal, co czynią ją idealnym miejscem zarówno pod kątem plażowania, jak i pływania.

Praia da Falésia

Praia da Falésia
Praia da Falésia, Albufeira, Portugalia - © Zielonamapa

Jeszcze dalej na wschód od centrum Albufeiry znajduje się Praia da Falésia. Jest to jedna z bardziej popularnych plaż całego Algarve. To także mocno imprezowy punkt na plażowej mapie regionu. W okolicach zachodu słońca plaża rozbrzmiewa muzyką, robi się tłoczno i gwarno. W ciągu dnia jednak, jest to dobre miejsce na relaks.

Jeśli w trakcie pobytu w Algarve chcesz się dobrze zabawić, to pierwsze, taneczne kroki powinieneś skierować właśnie ku Albufeirze. W mieście działa mnóstwo doskonałych klubów (głównie przy The Strip – alejce będącej imprezowym sercem kurortu), a także beach barów czy pubów, które gwarantują jedne z najlepszych imprez w tej części wybrzeża.

Matt’s Bar

Jednym z najbardziej znanych i cenionych pubów w Albufeirze jest bez wątpienia Matt’s Bar (Rua Victória 1). Nazwa bar może być odrobinkę myląca, gdyż miejsce to ma raczej formę klubu, gdzie przy dźwiękach muzyki elektronicznej możesz napić się piwa, ujeżdżać byka (oczywiście sztucznego), potańczyć i spotkać mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi.

Wild&Co Show Bar

Na pewno odwiedź Wild&Co Show Bar (Avenida Sá Carneiro Edificio). Idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi. Oferuje świetny wybór drinków w rozsądnych cenach. Może stanowić pierwszy przystanek podczas całonocnego eksplorowania lokalnych klubów i pubów.

Club Vida

Jeśli lubisz tańczyć, cenisz sobie dobrą muzykę i towarzystwo, wtedy wybierz się do klubu Vida (Rua Victória 3). Oferuje nowoczesne, niedawno odnowione wnętrza. Pobawisz się tu przy rytmach house, techno czy rapu. Gorące tancerki, doskonałe oświetlenie i nagłośnienie to przepis na imprezę do białego rana.

Libertos Lounge Club

Na uwagę zasługuje również Libertos Lounge Club (Travessa Antero de Quental 59). To elegancki lokal, częściowo na świeżym powietrzu. Goście cenią go za świetną atmosferę oraz ogromny wybór doskonałych drinków.

Connection Bar

Swoich wiernych fanów ma także Connection Bar (Av Sá Carneiro 1B). To mały pub, gdzie możesz liczyć na kameralną atmosferę. Dzięki temu, jest to idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi, gdzie spokojnie porozmawiacie, bez potrzeby ciągłego przekrzykiwania muzyki.

Kadoc

Kadoc jest klubem położonym na zachód od Albufeiry, blisko miejscowości Boliqueime. Jednak warto zrobić sobie do niego wycieczkę. Przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych klubów Algarve. Może pomieścić do 7000 osób. Posiada pięć parkietów oraz taras z ogrodem. W Kadac możesz liczyć na najbardziej epickie imprezy rozkręcane przez najlepszych, europejskich DJ-ów.

Zobacz także

Portugalia
Co zwiedzić w Portugalii?
Portugalia
Plaże w Portugalii
Portugalia
Życie nocne w Portugalii
Portugalia
Cuda natury w Portugalii
Portugalia
Aktywnie w Portugalii
Portugalia
Poza szlakiem w Portugalii
©2023 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon