Aljezur

SPOKO

Nad zakolem rzeki Ribeira de Aljezur, na południowo-zachodnim krańcu Portugalii, leży niewielka miejscowość Aljezur. Jej centrum jest oddalone raptem kilka kilometrów od oceanu. Na wzgórzu, ponad miejscowością, wznoszą się ruiny zamku, który został zbudowany już na początku X wieku. Warto się tam wybrać, aby podziwiać piękne widoki na Aljezur oraz jego okolicę.

Aljezur, Portugalia

Aljezur, Portugalia – © Shutterstock

To, co jednak przyciąga najwięcej turystów w ten region, to wyjątkowo piękne wybrzeże. W pobliżu miasta znajdziesz sporo różnorodnych plaż – od bardzo szerokich, po takie nieco bardziej ukryte pomiędzy klifami. Jest to nadal jeden z rzadziej odwiedzanych regionów na wybrzeżu Algarve. Zatem, nawet w środku sezonu, odnajdziesz tu spokojne i niezatłoczone plaże. Jest to też coraz popularniejszy kierunek dla wielbicieli sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing, oraz kitesurfing. Mocne wiatry oraz potężne fale Oceanu Atlantyckiego sprzyjają wielbicielom mocnych wrażeń.

Dla kogo?

Jeśli szukasz ciekawego miejsca, aby uprawiać surfing lub inne sporty wodne, to plaże położone w okolicy miasta Aljezur będą dla Ciebie idealne. Jeśli szukasz interesujących miejsc położonych nieco na uboczu, z dala od głównych kurortów, to region ten, nawet w środku sezonu wakacyjnego zaoferuje Ci spokój oraz brak tłumów.

Pozostałe plaże Algarve

Region Algarve, to popularny kierunek wakacyjny w południowej Portugalii. Zaliczają się do niego: LagosLagoaPortimao, AlbufeiraRia FormosaSagres, Aljezur.