Azory

SPOKO

Azory to należący do Portugalii archipelag, składający się z dziewięciu wysp: Sao Miguel, Pico, Terceira, Sao Jorge, Faial, Flores, Santa Maria, Graciosa i Corvo. W ich przypadku, pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, jest ich wulkaniczne pochodzenie. Drugą natomiast, jest niesamowita roślinność, jaka je porasta oraz spora ilość pól uprawnych. Z tego też powodu Azory zwane są zielonymi wyspami. Jeśli dodać do tego wysokie klify, niedużą gęstość zaludnienia oraz rozległe przestrzenie, wtedy otrzymasz przepis na idealną odskocznię od dużo bardziej popularnych, turystycznych miejsc.

Azory

Azory, Portugalia – © Shutterstock

Azory przyciągają stosunkowo wąską grupę turystów, którym zależy na bliskości natury, pieszych wędrówkach i podziwianiu krajobrazów. Na archipelagu nie ma wielkich kurortów czy dużej ilości plaż. Azory cechuje też dużo łagodniejszy klimat, co może być ważną informacją, jeśli nie przepadasz za upalnymi miejscami.

Dla kogo

Kochasz naturę i aktywną turystykę? W takim razie Azory będą dla Ciebie wymarzonym kierunkiem podróży. Wyspy oferują cudowne, sielankowe krajobrazy, pełne zieleni, niewysokich wzgórz, imponujących klifów, niewielkich jezior czy uprawnych pól. Bez względu na to, którą z nich wybierzesz, na pewno zachwyci się swym pięknem.