Fatima

3.40       Zobacz opinie (5)

Fatima to najważniejsze sanktuarium maryjne w Portugalii, oraz jedno z większych i ważniejszych w całej Europie. Założone zostało w miejscu, w którym trójce dzieci - Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi objawiła się Matka Boska. Miało to miejsce w 1917 roku. Dość szybko kościół uznał objawienia za prawdziwe. W ich trakcie Maryja miała przekazać trzy tajemnice, zwane obecnie Tajemnicami Fatimskimi.

Fatima, Portugalia

Fatima, Portugalia - © Zielonamapa

Od lat to tego portugalskiego sanktuarium przybywają wierni z całego świata. Najwięcej w rocznicę objawień, czyli 13 maja i 13 października. Również pod kątem turystycznym warto wpaść do Fatimy. Będziesz mógł zwiedzić m.in. Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej oraz Bazylikę Trójcy Przenajświętszej, która jest czwartym, największym kościołem świata. Zajrzyj również do Kaplicy Objawień. Znajduje się w miejscu, w którym Matka Boża objawiała się trójce młodych pasterzy. Odwiedzając Fatimę można też zobaczyć liczne nawiązania do Jana Pawła II, a także wystawy i muzea związane z cudem fatimskim. Miasto jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów i pielgrzymów. Działa tu mnóstwo hoteli i restauracji. Dodatkowo, dzięki temu, że Fatima leży w centralnej części kraju, bez trudu dotrzesz do niej z innych, większych miast, jak Porto czy Lizbona.

Dla kogo?

Niewątpliwie Fatima jest ważnym celem pielgrzymkowym. Jeśli więc jesteś osobą wierzącą, to wizyta w tym sanktuarium powinna być dla Ciebie obowiązkowym punktem pobytu w Portugalii. Wizyta w Fatimie może być również intrygującym doświadczeniem, jeśli po prostu lubisz zwiedzać miejsca kultu i obserwować związane z nimi tradycje.

Zdjęcia

  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
  • Fatima
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Fatima jest otwarta na wiernych oraz turystów przez cały rok. Największe procesje i najważniejsze nabożeństwa odbywają się zgodnie z kalendarzem świąt chrześcijańskich, a także w rocznice objawień fatimskich, czyli 13 maja i 13 października. Jeśli planujesz uczestniczyć w głównych wydarzeniach, pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji noclegów, ponieważ przyjeżdżają wtedy tłumy wiernych z całego świata.

Zobacz także

Portugalia
Co zwiedzić w Portugalii
Portugalia
Plaże w Portugalii
Portugalia
Życie nocne w Portugalii
Portugalia
Cuda natury w Portugalii
Portugalia
Aktywnie w Portugalii
Portugalia
Poza szlakiem w Portugalii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon