Lagoa

SPOKO

Pod nazwą Lagoa kryje się miasto oraz gmina, które położone są w obrębie Algarve. Na pewno nie zaskoczy Cię informacja, że okolica ta słynie z wyjątkowo pięknych plaż. Pamiętaj tylko, że samo miasto nie leży bezpośrednio nad oceanem. Natomiast dysponując własnym autem, bez trudu będziesz mógł eksplorować jego bliskie sąsiedztwo. I tu, ważna informacja! Okolice Lagoa znane są z urozmaiconej linii brzegowej. Znajdziesz tam klify i ciekawe formacje skalne. Najbardziej znaną atrakcją Lagoa jest grota Algar de Benagil, uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Niewątpliwym atutem tego zakątka Algarve jest też to, że nawet w szczycie letniego sezonu bez trudu znajdziesz zaciszny i niezatłoczony fragment wybrzeża.

lagoa

Dla kogo?

Lagoa na pewno Cię zachwyci, jeśli szukasz różnorodnych krajobrazów i pięknych plaż. Pobyt tam będzie nie lada gratką dla osób lubiących być blisko przyrody, ceniących nieco bardziej spokojną atmosferę. Oczywiście przy największych atrakcjach, takich jest Algar de Benagil kameralnie na pewno nie będzie. Ale na przeważającej część wybrzeża w okolicach Lagoa naprawdę można odpocząć od tłumów.

Pozostałe plaże Algarve

Region Algarve, to popularny kierunek wakacyjny w południowej Portugalii. Zaliczają się do niego: Lagos, Lagoa, Portimao, Albufeira, Ria Formosa, Sagres, Aljezur.