Madera

ŚWIETNIE

Madera jest jedną z bardziej znanych, portugalskich wysp. Stanowi idealny, wakacyjny cel, który spodoba się praktycznie każdemu, bez względu na wiek czy podróżnicze upodobania. Przede wszystkim, Madera znana jest ze swego łagodnego klimatu. Po drugie, zachwyca niesamowitymi, bardzo różnorodnymi krajobrazami. Stanowi mały raj dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Trasy trekkingowe wzdłuż lewad uznawane są za jedne z piękniejszych na świecie.

Madera, Portugalia – © Shutterstock

Madera posiada również sporo zabytków czy innych atrakcji, które warto odwiedzić w przerwie od plażowania czy eksplorowania szlaków pieszych. Prawda jest jednak taka, że to nie dla nich, a dla natury i widoków przybywają tu turyści. Natomiast w Funchal, czyli w turystycznym sercu wyspy, znajdziesz sporo niezłych klubów, które pozwolą Ci się wyszaleć do białego rana. Jak widzisz, Madera to bardzo uniwersalne miejsce, w którym nie będziesz miał czasu na nudę. A jej piękno docenisz zaraz po tym, jak wysiądziesz z samolotu.

Dla kogo?

Madera ma szansę spodobać się każdemu. Lubisz piesze wędrówki i bliski kontakt z naturą? Czekają tu na Ciebie liczne szlaki i trasy spacerowe. Wybierając się na wyspę pragniesz zakosztować relaksu? Odwiedź tamtejsze, cudowne plaże. Wieczorami chcesz się zabawić? Koniecznie spędź trochę czasu w Funchal – imprezowym sercu Madery.