Portimao

3.17       Zobacz opinie (6)

Portimao jest drugim co do wielkości miastem regionu Algarve. Znacząca większość turystów zwykle nie decyduje się na dłuższy pobyt w nim, obierając za cel wakacyjnego wypoczynku mniejsze miejscowości. Jednak Portimao może być doskonałą bazą wypadową do eksplorowania plaż Algarve oraz okolicznych atrakcji turystycznych. Dzięki dobremu skomunikowaniu, łatwo do niego dotrzesz z innych części Portugalii.

Portimao

Portimao, Portugalia - © Zielonamapa

Samo miasto posiada kilka zabytków, a do najbliższych, pięknych plaż będziesz miał ok. 2-3 kilometry. W Portimao znajduje się także największy port w regionie, co czyni je gwarnym i tętniącym życiem miejscem. Do atutów miasta można zaliczyć również to, że ceny są tu zwykle odrobinę tańsze, niż w miasteczkach położonych tuż obok najbardziej znanych plaż. Dodatkowo, każdego roku w połowie sierpnia, odbywa się tam Festival da Sardinha, czyli festiwal sardynek. W jego trakcie będziesz mógł skosztować tych małych rybek podawanych na różne sposoby.

Dla kogo?

Portimao będzie dobrym wyborem, jeśli cenisz sobie udogodnienia, jakie oferują większe miasta. Na miejscu będziesz miał duży wybór hoteli, restauracji i barów. Do plaż dojedziesz w kilka minut, więc spokojnie uda Ci się połączyć relaks ze zwiedzaniem.

Pozostałe plaże Algarve

Region Algarve, to popularny kierunek wakacyjny w południowej Portugalii. Zaliczają się do niego: Lagos, Lagoa, Portimao, Albufeira, Ria Formosa, Sagres, Aljezur.

Zdjęcia

 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
 • Portimao
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Latem! W tym czasie będziesz mógł skorzystać z okolicznych, pięknych plaż, popływać w oceanie i cieszyć się idealną aurą pogodową.

Portimao leży nad brzegiem rzeki Arade, a od oceanu dzieli go dystan ok. 2 kilometrów. W jego centrum znajdziesz przyjemną starówkę, idealną na krótki spacer.

Museu de Portimão

Muzeum Portimao (Museu de Portimão, Rua D. Carlos I Zona Ribeirinha) położony jest na południe od ścisłego centrum. Zajmuje wnętrza XIX-wiecznego budynku, należącego do dawnej fabryki. Muzeum przybliża historię Portimao, ze szczególnym naciskiem na tradycje związane z rybołówstwem i przetwórstwem ryb. Wizyta w nim pozwala na chwilę przenieść się w przeszłość, by spojrzeć, jak kiedyś wyglądało życie w Portimao.

Ribeirinha

Będąc w Portimao koniecznie przespaceruj się promenadą Ribeirinha. Biegnie od mostu na rzece Arade w kierunku południowym. Teren ten należał kiedyś do miejskich doków. Z biegiem czasu został przekształcony w elegancką promenadę, która doprowadzi Cię do starówki Portimao.

Igreja do Colégio

W obrębie starówki koniecznie odwiedź Igreja do Colégio. To XVII-wieczny kościół, który ufundowany został przez bogatego kupca, który miał zbić swoją fortunę na Dalekim Wschodzie. Zresztą, został później pochowany we wnętrzu świątyni. Kościół ma białą fasadę ze złotymi dekoracjami. Jego wnętrze jest jasne, a na największą uwagę zasługuje piękny ołtarz główny.

W samym Portimao zasadniczo nie znajdziesz plaż. Te znajdują się na południe od jego centrum, m.in. w dwóch mniejszych, urokliwych miejscowościach Praia da Rocha, Castelos i Vau da Rocha. Dotrzesz do nich w ramach niezbyt długiego spaceru lub własnym/wypożyczonym środkiem transportu.

Praia da Rocha

Najbardziej znaną plażą tej części Algarve jest Praia da Rocha. Znajduje się na południe od Portimao. Słynie z ciekawych formacji skalnych, które wznoszą się zarówno na brzegu, jak i bezpośrednio w oceanie. Sama plaża jest piaszczysta i bardzo długa. Działa przy niej sporo najróżniejszych kawiarenek i barów. W jej bliskim sąsiedztwem znajdziesz też sporo hoteli, które będą dobrym wyborem, jeśli szukasz noclegu bezpośrednio przy plaży.

Praia dos Três Castelos

Praia dos Três Castelos jest bezpośrednią sąsiadką da Rocha, z którą połączona jest specjalnym przejściem wykutym w skałach. Również jest piaszczysta i otoczona pięknymi klifami. Działają przy niej bary i restauracje.

Praia dos Careanos

Praia dos Careanos jest kolejną, godną uwagi plażą, która znajduje się w tej samej linii klifów co da Rocha i Três Castelos. Aby się do niej dostać, musisz pokonać dość strome schody. Jednak na miejscu czekają na Ciebie zachwycające widoki oraz cisza i spokój. Plaża ta jest idealnym miejscem na relaks i odcięcie się od codziennych spraw.

Praia do Vau

Nieco bardziej na zachód leży piaszczysta Praia do Vau. Będzie ona dobrym wyborem, jeśli podróżujesz z dziećmi. Miękki piasek, łagodne zejście do oceanu i niezbyt wysokie fale sprawiają, że jest to całkiem bezpieczne miejsce na relaks z pociechami. Oczywiście również i na tej plaży możesz liczyć na niezapomniane doznania wizualne.

Praia do Alemão

Jeśli natomiast szukasz plaży kameralnej, gdzie nawet w szczycie letniego sezonu jest pusto, odwiedź Praia do Alemão. Znajduje się na zachód od Praia do Vau. Również jest piaszczysta i otoczona klifami. Jednak nie ma tu punktów gastronomicznych, jest spokojnie i dużo bardziej dziko.

Zobacz także

Portugalia
Co zwiedzić w Portugalii?
Portugalia
Plaże w Portugalii
Portugalia
Życie nocne w Portugalii
Portugalia
Cuda natury w Portugalii
Portugalia
Aktywnie w Portugalii
Portugalia
Poza szlakiem w Portugalii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon