Portimao

ŚREDNIO

Portimao jest drugim co do wielkości miastem regionu Algarve. Znacząca większość turystów zwykle nie decyduje się na dłuższy pobyt w nim, obierając za cel wakacyjnego wypoczynku mniejsze miejscowości. Jednak Portimao może być doskonałą bazą wypadową do eksplorowania plaż Algarve oraz okolicznych atrakcji turystycznych. Dzięki dobremu skomunikowaniu, łatwo do niego dotrzesz z innych części Portugalii.

Portimao

Portimao, Portugalia – © Shutterstock

Samo miasto posiada kilka zabytków, a do najbliższych, pięknych plaż będziesz miał ok. 2-3 kilometry. W Portimao znajduje się także największy port w regionie, co czyni je gwarnym i tętniącym życiem miejscem. Do atutów miasta można zaliczyć również to, że ceny są tu zwykle odrobinę tańsze, niż w miasteczkach położonych tuż obok najbardziej znanych plaż. Dodatkowo, każdego roku w połowie sierpnia, odbywa się tam Festival da Sardinha, czyli festiwal sardynek. W jego trakcie będziesz mógł skosztować tych małych rybek podawanych na różne sposoby.

Dla kogo?

Portimao będzie dobrym wyborem, jeśli cenisz sobie udogodnienia, jakie oferują większe miasta. Na miejscu będziesz miał duży wybór hoteli, restauracji i barów. Do plaż dojedziesz w kilka minut, więc spokojnie uda Ci się połączyć relaks ze zwiedzaniem.

Pozostałe plaże Algarve

Region Algarve, to popularny kierunek wakacyjny w południowej Portugalii. Zaliczają się do niego: Lagos, Lagoa, Portimao, Albufeira, Ria Formosa, Sagres, Aljezur.