Praia da Ursa

4.67       Zobacz opinie (9)

Praia Ursa to niewielka plaża, która jest ukryta wśród ogromnych, skalnych klifów nieopodal Cabo de Roca, czyli najbardziej wysuniętego na zachód punktu kontynentalnej Europy. Przez wielu uważana jest za najpiękniejszą plażę w Portugalii, oraz jedną z ciekawszych na Starym Kontynencie. Blisko jej brzegu, w oceanie, leżą charakterystyczne, dwie ogromne skały. Aby dostać się na samą plażę, potrzeba trochę wysiłku.

Praia da Ursa, Portugalia - © Zielonamapa.pl

Z najbliższego parkingu czeka Cię około trzydziestominutowy spacer. Musisz jednak mieć na względzie to, że ścieżka jest momentami dość stroma. Zarówno trasa prowadząca na plażę, jak i pobyt na niej pozwolą Ci nacieszyć oczy wspaniałymi widokami. I to one rekompensują trud wędrówki. Przy Praia Ursa prądy oceaniczne są przez większość miesięcy zbyt silne, by zażyć tu kąpieli. Ale wysokie fale uderzające o skały dodają temu miejscu wyjątkowego uroku. Pomimo swego piękna nadal nie docierają tu tłumy turystów. Zwykle trafiają tu poszukiwacze przygód i spokoju, dzięki czemu miejsce nadal zachowuje swój naturalny, bardziej dziki charakter.

Dla kogo?

Praia Ursa będzie idealnym miejscem dla CIebie, jeśli lubisz aktywny wypoczynek i wspaniałe widoki. Trasa prowadząca do plaży jest dość stroma i dla części osób może być nieco wymagająca. Jeśli jednak piesze wędrówki nie są Ci straszne, to na pewno sobie poradzisz. Dodatkowo, Praia Ursa będzie wymarzonym kierunkiem, jeśli szukasz miejsc spokojnych, do których nie docierają tłumy.

Zdjęcia

  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
  • Praia da Ursa
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Wycieczka na Cabo da Roca oraz Praia Ursa będzie ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem o każdej porze roku. Latem musisz wziąć pod uwagę długość trasy prowadzącej na plażę, wysokie temperatury oraz mocno prażące słońce. Niestety, dobra pogoda nie gwarantuje możliwości bezpiecznej kąpieli. Jeśli bardziej zależy Ci na widokach, to najlepszym momentem na wizytę będzie wiosna, kiedy na łąkach, które będziesz mijał po drodze, rozkwita mnóstwo kwiatów.

Zobacz także

Portugalia
Życie nocne w Portugalii
Portugalia
Co zwiedzić w Portugalii
Portugalia
Cuda natury w Portugalii
Portugalia
Plaże w Portugalii
Portugalia
Aktywnie w Portugalii
Portugalia
Poza szlakiem w Portugalii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon