Soczi

SPOKO

Soczi to rosyjski kurort nad Morzem Czarnym, który często określany jest Rosyjską Riwierą. Nie zapomnij mrugnąć okiem wypowiadając te słowa. Cały świat zwrócił uwagę na Sochi w trakcie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, których miasto było gospodarzem. Co ciekawe, w Soczi nie rozegrano żadnej konkurencji, a większość zawodów odbywała się w sąsiedniej wiosce Krasnaya Polyana oraz Adler.

Soczi, Rosja

Soczi, Rosja – © Zielonamapa.pl

Samo Sochi służyło raczej jako baza noclegowa, pełna restauracji, kawiarni i barów. Latem Soczi to niezła imprezowania, gdzie bawią się często zamożni Rosjanie. Rozważałem umieszczenie kolejnej zakładki “plaże”, ale wybrzeże w tym miejscu jest skaliste. Nawet pomimo importowanego piasku nie da się tego problemu rozwiązać. Tłumy przybywają tu w sezonie letnim. Ceny idą wtedy do góry.

Dla kogo?

Soczi to dobra miejscówka na imprezę oraz do eksploracji gór zaraz pod bokiem. Plażowicze nie mają tu czego szukać. Nie ma piasku a kamienie. Chyba że taki z importu. Co do samych cen, przypomnij sobie fakt że Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Rosji były najdroższymi w historii.