Braszów

SPOKO

Braszów (Brașov) to jedno z większych miast Rumunii, położone w Transylwanii. Dla osób preferujących trekkingi stanowi doskonałą bazę wypadową do eksplorowania Karpat. Z samego miasta, jak i jego okolic wychodzi sporo szlaków pieszych. Jednak Braszów to nie tylko góry.

Braszów

Braszów, Rumunia – © Zielonamapa.pl

Miasto to słynie z bogatej historii. Jego średniowieczna starówka przyciąga ogromną ilość turystów. Jedną z większych atrakcji jest wjazd kolejką na wzgórze Tampa, skąd rozpościera się przepiękna panorama Braszowa. Niewątpliwie to rumuńskie miasto może się podobać. I bez względu na cel wizyty, spędzisz tu miło czas.

Dla kogo?

Braszów na pewno Ci się spodoba, jeśli lubisz zwiedzać. Będzie doskonałym celem niezbyt intensywnego city break’u. W trakcie pobytu będziesz mógł zarówno odwiedzić najważniejsze zabytki, jak i pospacerować czy przyjemnie spędzić czas w jednej z klimatycznych knajpek. Natomiast jeśli preferujesz aktywny wypoczynek, wtedy Braszów możesz potraktować jako bazę wypadową do krótszych trekkingów lub kilkudniowej wyprawy w głąb Karpat (np. do zamku Drakuli w Bran)