Craiova

ŚREDNIO

Krajowa (Craiova) to malownicze miasto położone na południu Rumunii. Słynie ze swej bogatej historii, o której więcej dowiemy się odwiedzając ciekawe muzea. Najbardziej znanym jest Muzeum Sztuki, które znajduje się w pięknym Pałacu Constantina Mihaila. Zobaczyć można tu również wiele historycznych cerkwi np. Cosuna, która została wzniesiona w XV w.. Craiova to także miasto studenckie, ponieważ funkcjonują tu dwa duże uniwersytety.

Craiova, Rumunia – © Zielonamapa.pl


Dzięki temu działa tam sporo niedrogich pubów. Jeśli zechcesz na chwilę uciec od zgiełku miasta, to niedaleko od centrum znajdziesz świetnie utrzymany i zagospodarowany Park Nicolae Romanescu. Krajowa jako ważny ośrodek gospodarczy jest świetnie skomunikowana z resztą kraju. Co ciekawe, niedaleko od centrum znajduje się międzynarodowe lotnisko. 

Dla Kogo?

Jeśli fascynuje Cię historia tego regionu, to tutejsze liczne muzea zrobią na Tobie duże wrażenie. Natomiast gdy szukasz ciekawych miejsc na “city break”, to dzięki dogodnym połączeniom możesz rozważyć krótki pobyt w Krajowej, aby poznać Rumuńską kulturę i styl życia. Craiova to również niezłe miejsce dla imprezowiczów. W mieście działa sporo klimatycznych pubów.