Eforie Nord

3.25       Zobacz opinie (8)

W południowej części rumuńskiego wybrzeża, pomiędzy słonym jeziorem Techirghiol i Morzem Czarnym, leży miejscowość wypoczynkowa Eforie Nord. Rozwinęła się także jako uzdrowisko. Głównie dzięki błotom o leczniczych właściwościach, jakie występuje w jeziorze. Od lat przyjeżdżają tam osoby, które mają problemy z układem kostno-stawowym.

Eforie Nord, Rumunia - © Zielonamapa

Oprócz tego Eforie Nord oferuje piękne, długie i szerokie plaże z łagodnym wejściem do morza. Znajdziesz tam również beach bary, które pozwolą Ci przyjemnie spędzić czas w przerwie od kąpieli morskich i słonecznych. Eforie to trzeci, najpopularniejszy kurort w Rumunii po Mamaia oraz Mangalia.

Dla kogo?

Eforie Nord jest przyjemnym kurortem, ale raczej dla koneserów. Jeśli więc chcesz spędzić urlop w mniejszym, nadmorskim mieście, wtedy będzie ono niezłym wyborem. Na pewno tamtejsze plaże są naprawdę piękne, ale w sezonie dość mocno zatłoczone.

Zdjęcia

  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
  • Eforie Nord
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jeśli liczysz na relaks na plaży, a także kąpiele morskie i słoneczne, wtedy odwiedź Eforie Nord latem. Warto tam zawitać między końcem czerwca a końcem sierpnia. W tym czasie pogodę będziesz miał praktycznie gwarantowaną, a wszystkie hotele, pensjonaty i knajpki na pewno będą działać.

Większość turystów odwiedza Eforie Nord nie tylko ze względu na lecznicze błota, ale przede wszystkim tamtejsze plaże. Ciągną się wzdłuż całego miasta. Znajdziesz tam parasole i leżaki do wynajęcia, a także beach bary.

Plaża La Ciocane

W południowej części Eforie Nord zlokalizowana jest urocza, lecz nieco oddzielona od całej reszty plaża La Ciocane. To ulubione miejsce wśród nudystów, którzy dość licznie na niej wypoczywają. Jeśli więc lubisz plażować bez zbędnych ubrań, to już wiesz, gdzie możesz liczyć na 100% relaks.

Plaża Saigon

Na północ od plaży dla nudystów rozciąga się plaża Saigon. Znajdziesz tam liczne beach bary, które oferują leżaki i parasole do wynajęcia. Zwykle, jeśli się zdecydujesz na wykupienie miejsca do wypoczynku w bonusie dostaniesz piwko lub drinka.

Główna plaża

W centralnej części Eforie Nord rozciąga się główna plaża. Cieszy się dużą popularnością wśród turystów, stąd bywa tu całkiem tłoczno. Na szczęście jest dość szeroka, dzięki czemu człowiek nie siedzi na człowieku.

Kąpiele błotne

Jezioro Techirghiol, które znajduje się w bliskiej odległości od centrum Eforie Nord, słynie z ciemnego, sapropelowego błota. Ludzie wchodzą w ten ciemny osad, który oplata ich ciała i ma pozytywne działanie na skórę i kości. W sezonie (lipiec, sierpień) miejsce bardzo się zalewa turystami.

Zobacz także

Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon