Kluż Napoka

4.13       Zobacz opinie (8)

Kluż Napoka to miasto położone w Transylwanii, w północno-zachodniej części Rumunii. Stanowi miejsce, gdzie spotykają się różne kultury i narodowości, od rumuńskiej, przez węgierską czy żydowską. Ta różnorodność przyczynia się do tego, że Kluż Napoka (rum. Cluj-Napoca) cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Z roku na rok przybywa ich w tym mieście, również za sprawą coraz liczniejszych tanich lotów realizowanych na tamtejsze lotnisko. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Kluż? Przede wszystkim ze względu na klimat panujący w mieście oraz liczne, doskonałe puby i kluby. Miasto oferuje także ciekawą architekturę i sporo zabytków. Bardzo zbliżoną do miast węgierskich.

Kluż Napoka, Rumunia

Kluż Napoka, Rumunia - © Zielonamapa

Dla kogo?

Jeśli szukasz miasta na krótki, acz intensywny urlop, wtedy Kluż Napoka będzie doskonałym celem city break’u. Możesz wpaść tam na weekend i nie nudzić się ani chwili. W ciągu dnia będziesz mógł zwiedzać i spacerować. Wieczorem i w nocy czekać na Ciebie będzie moc atrakcji w tamtejszych barach czy klubach.

Zdjęcia

 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
 • Kluż Napoka
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Bez względu na porę roku, miasto praktycznie cały czas tętni życiem. Jednak chyba najpiękniej jest tam na jesieni. Jeśli chcesz cieszyć się nieco bardziej kameralną atmosferą, wtedy zawitaj tam w zimie lub wczesną wiosną.

Kluż Napoka słynie ze swego imprezowego klimatu. Już od pierwszych chwil w mieście rzucają się w oczy liczne puby i bary działające niemalże w każdym zakamarku starego miasta.

Roata

Jeśli podczas pobytu w Kluż Napoce zapragniesz dobrze zjeść, a także skosztować licznych, lokalnych trunków, wtedy koniecznie odwiedź Roatę (Strada Alexandru Ciurea 6). To restauracja znajdująca się nad kanałem Morii. Jest kultowym miejscem w Kluż Napoce, które znane jest z wyśmienitej kuchni, doskonałej atmosfery i rozsądnych cen. Pobyt w restauracji może być więc doskonałym wstępem do całonocnego imprezowania.

After Eight

Jednym z bardziej znanych klubów Kluż Napoki jest After Eight (Strada Brassai Sámuel 12). Odbywają się tu najlepsze imprezy w całym mieście. Możesz liczyć na świetną muzykę, relatywnie niskie ceny drinków czy piwa oraz niezłe, międzynarodowe towarzystwo.

Joben Bistro

Jednym z bardziej niesamowitych pubów Kluż Napoki jest bez wątpienia Joben Bistro (Strada Avram Iancu 29). Na tle innych lokali wyróżnia się industrialnym, klimatycznym wystrojem wnętrz, inspirowanym stylem steampunk. Skosztujesz tu doskonałych drinków. Wizyta w Joben Bistro będzie niezapomnianym doświadczeniem. Ale pamiętaj – zwykle jest tam trudno o wolny stolik.

The Soviet

Jeśli lubisz klimaty minionej epoki, nie przeszkadza Ci picie w towarzystwie symboli ZSSR, wtedy odwiedź pub The Soviet (Strada Franklin Delano Roosevelt). Miejsce to ma swój niepowtarzalny klimacik i cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców, jak i turystów. Zwykle między 18 a 20 można tam trafić na promocyjne ceny drinków. Wtedy też zwykle jest tam najwięcej ludzi.

Atrakcje Kluż Napoki

Miasto obfituje w liczne atrakcje turystyczne. Dlatego jeśli lubisz zwiedzać i spacerować, wtedy Kluż Napoka na 100% przypadnie Ci do gustu. Tylko pamiętaj – przeznacz przynajmniej dwa dni na poznawanie miasta.

Miasto obfituje w liczne atrakcje turystyczne. Dlatego jeśli lubisz zwiedzać i spacerować, wtedy Kluż Napoka na 100% przypadnie Ci do gustu. Tylko pamiętaj – przeznacz przynajmniej dwa dni na poznawanie miasta. 

Rynek

Centralnym placem miasta jest oczywiście rynek (Piaţa Unirii). Stanowi też symbol Kluż Napoki, uwieczniany na licznych fotografiach. Otaczają go kamienice, które zaczęto tu stawiać od XV w.. Bezpośrednio na rynku wznosi się kościół św. Michała.

Pozwala na zapoznanie się z lokalnym, tradycyjnym budownictwem czy zdobieniami. Kolorowe wnętrza domów zachwycają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dodatkowo teren skansenu jest całkiem malowniczy.

Zobacz także

Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon