Mamaia

ŚREDNIO

Mamaia to najważniejszy, nadmorski kurort Rumunii, będący bliskim sąsiadem Konstancy. Miejscowość ta ma ciekawą lokalizację. Znajduje się na mierzei, która oddziela otwarte morze od jeziora Siutghiol. Jako cel wakacyjnego wypoczynku zaczęła się rozwijać w II połowie XX w.. Wcześniej była spokojną, rybacką, senną wioską. Obecnie, w szczycie sezonu naprawdę sporo się tam dzieje. Liczne hotele i beach bary przyciągają tłumy turystów z Rumunii, jak i z zagranicy.

Mamaia, Rumunia – © Shutterstock

Długie, piaszczyste i szerokie plaże są dość mocno zagospodarowane. Ciekawostką jest kolej gondolowa, która biegnie od aquaparku Aqua Magic mniej więcej do środkowej części mierzei. Przejażdżka nią pozwala podziwiać widoki, a także sprawnie przemieścić się w obrębie kurortu.

Dla kogo?

Szukasz najlepszych plaż i imprez na rumuńskim wybrzeżu? Odwiedź Mamaię! W kurorcie tym trudno o nudę. Jednak pamiętaj – musisz liczyć się z tym, że potrafi być tam naprawdę tłoczno. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, wtedy na pewno uda Ci się zrelaksować i wybawić tym rumuńskim kurorcie.