Mamaia

3.25       Zobacz opinie (12)

Mamaia to najważniejszy, nadmorski kurort Rumunii, będący bliskim sąsiadem Konstancy. Miejscowość ta ma ciekawą lokalizację. Znajduje się na mierzei, która oddziela otwarte morze od jeziora Siutghiol. Jako cel wakacyjnego wypoczynku zaczęła się rozwijać w II połowie XX w.. Wcześniej była spokojną, rybacką, senną wioską. Obecnie, w szczycie sezonu naprawdę sporo się tam dzieje. Liczne hotele i beach bary przyciągają tłumy turystów z Rumunii, jak i z zagranicy.

Mamaia, Rumunia - © Zielonamapa

Długie, piaszczyste i szerokie plaże są dość mocno zagospodarowane. Ciekawostką jest kolej gondolowa, która biegnie od aquaparku Aqua Magic mniej więcej do środkowej części mierzei. Przejażdżka nią pozwala podziwiać widoki, a także sprawnie przemieścić się w obrębie kurortu.

Dla kogo?

Szukasz najlepszych plaż i imprez na rumuńskim wybrzeżu? Odwiedź Mamaię! W kurorcie tym trudno o nudę. Jednak pamiętaj - musisz liczyć się z tym, że potrafi być tam naprawdę tłoczno. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, wtedy na pewno uda Ci się zrelaksować i wybawić tym rumuńskim kurorcie.

Zdjęcia

  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
  • Mamaia
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Ruch turystyczny w Mamai koncentruje się w szczycie letniego sezonu, który zwykle zaczyna się pod koniec maja i trwa do początku września. Wtedy w kurorcie działają wszystkie hotele, kempingi czy knajpy. Poza tym okresem Mamaia staje się trochę wymarła.

Oczywiście głównym powodem, dla których Mamaia odwiedzana jest przez turystów, są plaże. Długie, szerokie i piaszczyste pozwalają na relaks i dobrą zabawę. Choć w sezonie kurort odwiedzają tłumy, to nie ma obaw, że na plażach zastaniesz ścisk. Ciągną się przez całą długość mierzei. Wzdłuż nich znajdziesz hotele, restauracje czy kluby.

Plaża Kudos

Mniej więcej w centralnej części kurortu znajdziesz plażę Kudos. Czysty piasek, liczne leżaki i parasole, dość kameralna atmosfera. Na pewno będziesz mógł tam wypocząć. A jeśli zdecydujesz się na pobyt w jednym z okolicznych hoteli, wtedy będziesz miał do niej dosłownie trzy kroki.

Plaża Myrtos

Plaża Myrtos cieszy się ogromną popularnością, gdyż znajduje się tuż obok długiego molo oraz nadmorskiej promenady. To idealny cel zarówno spaceru, jak i relaksu. Niestety musisz się liczyć z tym, że zazwyczaj jest tam dość tłoczno.

Plaża Vega

Również w centralnej części kurortu rozciąga się plaża Vega. Zwykle bywa tu dość kameralnie. Łagodne zejście do wody przyciąga tu przede wszystkim rodziny z dzieciakami. Ale nie martw się, zazwyczaj nie ma tu wielkiego harmideru i wrzasku wydawanego przez najmłodszych turystów.

Nie da się ukryć, że Mamaia rozwinęła się nie tylko jako kurort oferujący ładne, piaszczyste plaże, ale również najbardziej imprezowy zakątek rumuńskiego wybrzeża. Na plażach działają liczne beach bary, a pod wieczór otwierają się tamtejsze kluby, które gwarantują dobrą zabawę do białego rana.

Fratelli Beach & Club

Jednym z popularniejszych klubów Mamai jest Fratelli Beach & Club położony w północnej części mierzei. W ciągu dnia warto wpaść tu na plażę, by sącząc drinki zażywać kąpieli słonecznych. Wieczorem natomiast imprezy rozkręcają tu DJ-e z Rumunii, jak i innych europejskich państw. Jest dość drogo, ale do przeżycia.

EGO Club Mamaia

Również w północnej części kurortu działa EGO Club Mamaia. Słynie przede wszystkim z szalonych impreza na basenie. Klub może pomieścić 1000 osób i jeśli chcesz dać się ponieść zabawie, to jest to na pewno odpowiednie miejsce.

Nuba Club

Uznaniem wśród imprezowiczów cieszy się także Nuba Club. Przez większość czasu działa głównie jako całkiem niezła, azjatycka restauracja. Ale to właśnie tu odbywają się najlepsze koncerty w Mamai. W klubie występowali m.in. Paris Hilton cz Craig David. Oczywiście na koncerty trudno się dostać, ale jeśli już Ci się uda, to masz jak w banku, że się wytańczysz!

Zobacz także

Rumunia
Co zwiedzić w Rumunii?
Rumunia
Najlepsze plaże w Rumunii
Rumunia
Życie nocne w Rumunii
Rumunia
Parki narodowe w Rumunii
Rumunia
Aktywnie w Rumunii
Rumunia
Poza szlakiem w Rumunii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon