Mangalia

ŚREDNIO

Położona na południe od Konstancy Mangalia znana jest przede wszystkim jako nadmorski kurort. Wraz z resortami Saturn, Venus, Jupiter, Neptun i Olimp tworzy doskonałą przestrzeń do relaksu i wypoczynku. Znajdziesz tam ładne, piaszczyste plaże, które nawet w szczycie letniego sezonu nie powinny być mocno zatłoczone.

Mangalia

Plaża Jupiter, Mangalia, Rumunia – © mondeo100

Mangalia dodatkowo oferuje nieco inny, bardziej orientalny klimat niż pozostałe miasta rumuńskiego wybrzeża. A wszystko za sprawą Tatarów, którzy zamieszkali tu w XIX w. i wpłynęli odrobinę na architekturę kurortu. Jeśli w przerwie od plażowania zapragniesz trochę pozwiedzać, wtedy będziesz mógł zajrzeć do muzeum archeologicznego, starożytnych ruin czy meczetu. Dodatkowo, w Mangalii występują lecznicze błota. Zabiegi z ich wykorzystaniem oferują miejscowe SPA.

Dla kogo?

Mangalia przypadnie Ci do gustu, jeśli szukasz niezbyt zatłoczonego kurortu z ładnymi plażami. Jasne, w szczycie sezonu nie będziesz sam na plaży, ale na pewno nie będzie tam tak wielu turystów, jak w Złotych Piaskach w Bułgarii.