Piatra Craiului

SPOKO

Piatra Craiului to masyw górski położony niecałe 40 km na zachód od Braszowa. Uznawany jest za jeden z piękniejszych w całych Karpatach. Między innymi z tego powodu został utworzony tu Park Narodowy Piatra Craiului. Najwyższym szczytem pasma jest La Om, który wznosi się na 2238 m n.p.m., Piatra Craiului, czyli w wolnym tłumaczeniu “Królewskie Skały”, swoją nazwę zawdzięcza imponującym wapiennym formacjom skalnym, które górują nad okolicą.

Piatra Craiului

Piatra Craiului, Rumunia – © energeticspell

Największą atrakcją jest przejście wymagającego szlaku wyznaczonego po głównej grani pasma. Jednak okolica obfituje też w liczne wąwozy i ponad 150 jaskiń. Gęsta sieć szlaków pieszych pozwoli Ci dobrze poznać to niesamowite i bardzo widokowe pasmo górskie, a także okoliczne sielankowe wioski.

Dla kogo?

Jeśli szukasz ambitnych szlaków górskich, to ten wyznaczony główną granią zapewni Ci niezapomniane przeżycia. Jeśli cenisz dziką przyrodę i lubisz aktywnie spędzać czas na pewno w Piatra Craiului znajdziesz dla siebie coś ciekawego. Dzięki licznym wytyczonym i przygotowanym trasom, będzie to też świetne miejsce dla amatorów wspinaczki.