Peles

SPOKO

W północnej części miasta Sinai znajduje się Peles. Pod nazwą tą kryje się zachwycający kompleks parkowo-pałacowy (Castelul Peleş), który pełnił rolę letniej rezydencji rumuńskich królów. Większość turystów zgodnie twierdzi, że jest to najpiękniejszy zamek na terenie Rumunii, który swym wyglądem przypomina budowle opiewane w baśniach czy legendach.

Peles

Peles, Rumunia – © Zielonamapa.pl

Jego fantazyjna architektura oraz niesamowita lokalizacja (zbudowano go u podnóża gór Bucegi) czynią go wyjątkowo fotogenicznym miejscem. Peles z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Nawet jeśli nie przepadasz za miejscami z listy “Top 10 największych atrakcji Rumunii”, to tego pałacu pominąć nie możesz.

Dla kogo?

Pałac Peles to dość uniwersalna atrakcja, która spodoba się każdemu. Jeśli cenisz piękną i nietuzinkową architekturę, wtedy będziesz miał tam co podziwiać. Jeśli podróżujesz z całą rodziną, czyli żoną/mężem i dzieciakami, wtedy wszyscy będziecie się świetnie bawić podczas wizyty w pałacu. Gdy natomiast lubisz fotografować, wtedy w zamku i jego bliskim sąsiedztwie znajdziesz sporo inspiracji.