Bardejów

SPOKO

Bardejów jest jednym z piękniejszych, słowackich miasteczek. Położony blisko granicy z Polską, otoczony górami, może stanowić idealny cel jednodniowej wycieczki z Krynicy, Tylicza czy Muszyny. Dlaczego powinieneś odwiedzić Bardejów? Przede wszystkim przez wzgląd na uroczy rynek. W jego obrębie stoi 46 uroczych, jednopiętrowych kamieniczek ze spadzistymi dachami, a także imponujący kościół św. Idziego.

Bardejów

Bardejów, Słowacja – © Shutterstock

Z kościelnej wieży rozciąga się przepiękny widok na rynek, miasto i okoliczne góry. Walory Bardejowa zostały docenione na arenie międzynarodowej i w 2000 roku historyczne centrum oraz zabudowania należące do synagogi wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pobyt w mieście możesz też połączyć z relaksem w Bardejowskich Kupelach. W uzdrowisku tym znajdziesz termalne, lecznicze wody, baseny i przyjemne tereny spacerowe.

Dla kogo?

Jesteś miłośnikiem małych miasteczek, spacerów i niezbyt męczącego zwiedzania? Wtedy koniecznie odwiedź Bardejów. Eksplorowanie jego największych atrakcji nie zajmie Ci więcej, niż 3-4 godziny. Dysponując autem będziesz też mógł zawitać w Bardejowskich Kupelach, a także zdobyć ruiny pobliskiego zamku Zborov.