Bratysława

ŚREDNIO

Bratysława i Wiedeń są najbliżej położonymi względem siebie europejskimi stolicami. Rzeczywiście! Krótkie spojrzenie na mapę wystarczy, by zorientować się, że to największe i najważniejsze pod kątem politycznym i gospodarczym miasto Słowacji leży praktycznie na granicy z Austrią. Dlatego wiele osób łączy zwiedzanie obu stolic podczas jednej wycieczki.

Bratysława, Słowacja

Bratysława, Słowacja – © Shutterstock

Bratysława, choć może mniej popularna od swego sąsiada, na pewno jest godna uwagi. Znajdziesz w niej sporo, ciekawych atrakcji, ze starówką i zamkiem na czele. Słowacka stolica oferuje także mnóstwo klimatycznych pubów i barów, w których przyjemnie spędzisz czas sącząc lokalne piwo lub wino. Bratysława to także przyjemne tereny spacerowe i rekreacyjne, które pozwolą Ci na chwilę zapomnieć, że jesteś w tętniącym życiem mieście.

Dla kogo?

Odwiedź Bratysławę, jeśli lubisz zwiedzać i spacerować. Miasto oferuje sporo zabytków, które koncentrują się wokół starówki i zamku. Zajrzyj tu również wtedy, gdy cenisz dobrą kuchnię.  Bowiem w Bratysławie działa sporo, naprawdę niezłych restauracji. Miło spędzisz tutaj czas także wieczorami, dzięki licznym barom czy klubom.