Niżne Tatry

SPOKO

Położone w całości na Słowacji Niżne Tatry (Tatry Niskie), choć nie są może tak popularne, jak Tatry Wysokie, to na pewno warto się w nie wybrać. Pasmo to, rozciągające się na długości 80 km na południe od Liptowskiego Mikulasza, objęte jest ochroną w ramach parku narodowego. Oferuje piękne widoki i nieco mniej zatłoczone szlaki.

Niżne Tatry, Słowacja

Niżne Tatry, Słowacja – © Shutterstock

Najwyższym szczytem jest Dumbier (2042 m n.p.m.), lecz dużo większą popularnością cieszy się Chopok (2024 m n.p.m.). To właśnie w jego sąsiedztwie działa jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich Słowacji, czyli Jasna Chopok. Świetnie przygotowane stoki, duża różnorodność tras oraz doskonała infrastruktura sprawiają, że każdego roku, zimą, Tatry Niżne odwiedzają tłumy turystów. Jednak góry te pozwalają aktywnie spędzić czas również podczas cieplejszych miesięcy. Bowiem wędrowanie po Tatrach Niżnych to czysta przyjemność.

Dla kogo?

Nie da się ukryć, że Tatry Niżne będą idealnym celem, jeśli lubisz aktywnie spędzać czas. I to bez względu na porę roku. Zimą, czekają tu na Ciebie doskonałe warunki do uprawiania różnych form narciarstwa – od zjazdowego, przez skitury, freeride czy biegówki. Latem natomiast, będziesz mógł wędrować po licznych szlakach pieszych, a także jeździć na rowerze.