Orawskie Podzamcze

3.80       Zobacz opinie (5)

Miejscowość Orawskie Podzamcze na pewno kojarzysz, jeśli jechałeś z Rabki Zdrój lub Korbielowa w stronę Dolnego Kubina i Rużomberku. Górujący nad okolicą, położony na wysokiej na 112 metrów skale Zamek Orawski jest jednym z bardziej charakterystycznych miejsc północnej Słowacji. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z XIII wieku.

Zamek Orawski, Słowacja

Orawskie Podzamcze, Słowacja - © Zielonamapa

Obecnie składa się on z trzech, odnowionych kompleksów średniowieczno-renesansowych budowli. Dodatkowo ciekawostką jest to, że najstarsza część zamku znajduje się na samym szczycie skały, a nowsze części budowane były poniżej. Obecnie, w jego wnętrzach mieszczą się eksponaty Muzeum Orawskiego, które ukazują dzieje całego regionu. Zobaczysz tu wystawę archeologiczną, etnograficzną, przyrodniczą oraz historyczną. Oprócz eksponatów, na uwagę zasługują oryginalnie zachowane wnętrza wraz z zabytkowym wyposażeniem. Najpiękniej prezentuje się kaplica, która pochodzi z 1752 roku. Decydując się na zwiedzanie zamku musisz pamiętać, że do pokonania będziesz miał mnóstwo schodów, a cała wizyta zajmie ok. 2 godzin. Dla widoków - warto!

Dla kogo?

Jeśli jesteś pasjonatem historii, a zwłaszcza średniowiecznych warowni, to wizyta w Orawskim Podzamczu powinna być dla Ciebie obowiązkowym punktem eksplorowania Słowacji. Na pewno jest to też doskonałe miejsce dla fotografów, którzy szukają fotogenicznych, widokowych miejsc.

Zdjęcia

  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
  • Orawskie Podzamcze
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Orawskie Podzamcze oraz Orawski Zamek są gotowe na przyjęcie turystów przez cały rok. Jednak pamiętaj, że warownia zamknięta jest w kwietniu. W sezonie wakacyjnym oraz podczas długich weekendów potrafią się tu gromadzić duże tłumy turystów. Najlepszym okresem na spokojne zwiedzanie będzie późna wiosna lub wczesna jesień. Zimą natomiast możesz połączyć zwiedzanie z szusowaniem na nartach w położonym tuż obok ośrodku narciarskim.

Zamek Orawski

Zobacz także

Słowacja
Życie nocne na Słowacji
Słowacja
Co zwiedzić na Słowacji?
Słowacja
Parki narodowe na Słowacji
Słowacja
Aktywnie na Słowacji
Słowacja
Poza szlakiem na Słowacji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon