Połoniny

SPOKO

Poloniny to park narodowy, który znajduje się we wschodniej części Słowacji, tuż przy granicy z Polską oraz Ukrainą. Nazwa nawiązuje do dobrze znanych nam z Bieszczad połonin, czyli wyjątkowych, malowniczych łąk porastających górskie zbocza, powyżej linii lasu. Największą zaletą tego regionu jest oczywiście dzika przyroda. To właśnie dzięki niej Park Narodowy Poloniny został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Poloniny, Słowacja

Poloniny, Słowacja – © Shutterstock

Warto też dodać, że na tym terenie znajduje się największy kompleks lasów na Słowacji. Co więcej, masz szansę zobaczyć tu m.in. wilki, niedźwiedzie czy żubry, które licznie zamieszkują ten zakątek kraju. Oprócz wspaniałej natury czekają tu na Ciebie piękne, zabytkowe drewniane kościoły. A co najważniejsze jest to najrzadziej odwiedzany park narodowy na Słowacji!

Dla kogo?

Jeśli kochasz dziką przyrodę, to koniecznie zaplanuj wizytę w Parku Narodowym Poloniny. Również, gdy cenisz sobie spokój i wolisz mniej oblegane miejsca, to będzie to dla Ciebie idealny wybór. Odwiedziłeś już Polskie Bieszczady? Podobało Ci się tam? W takim razie słowackie Poloniny także przypadną Ci do gustu.