Poprad

SPOKO

Położony na słowackim Spiszu Poprad stanowi dla wielu osób najważniejszą bazę wypadową w Tatry Wysokie. Dzięki dobrym połączeniom drogowym, kolejowym oraz lotniczym jest to idealne miejsce do rozpoczęcia wyprawy w te najwyższe i najbardziej monumentalne góry tej części Europy. Warto jednak zajrzeć też do samego miasta, które pomimo, że nie jest najpiękniejsze, to ma do zaoferowania też ciekawe zabytki i atrakcje.

Poprad, Słowacja

Poprad, Słowacja – © Shutterstock

Historia Popradu sięga XIII wieku. Z tego okresu pochodzi kościół pod wezwaniem św. Idziego. Innym, wartym odwiedzenia miejscem jest dzielnica Spiska Sobota. Znajdziesz tu jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych kompleksów urbanistyczny na Słowacji. W mieście działa też jedno z najstarszych muzeów w kraju, czyli Muzeum Podtatrzańskie. W trakcie jego zwiedzania będziesz mógł poznać historię tych terenów. Jednak największą atrakcją miasta są słynne termy AquaCity Poprad. Możesz w nich zarówno wypocząć w strefie relaksu czy SPA, jak i wyszaleć się na licznych zjeżdżalniach.

Dla kogo?

Jeśli chcesz aktywnie spędzać czas w położonych tuż obok Tatrach, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować z atrakcji czy wygód, jakie oferuje większe miasto, to Poprad dzięki swojej dobrej komunikacji będzie świetną bazą wypadową. Dodatkowo, gdy chcesz zrelaksować się na basenach termalnych, to na pewno musisz odwiedzić AquaCity Poprad.