Słowacki Raj

ŚWIETNIE

Słowacki Raj to jeden z bardziej znanych parków narodowych Słowacji, położony w jej wschodniej części, stosunkowo blisko granicy z Polską. Obejmuje on krasowy płaskowyż, który jest gęsto poprzecinany malowniczymi wąwozami i potokami. Głównie znany jest ze swoich ciekawie poprowadzonych szlaków pieszych. Drabinki, stalowe stopnie przyczepione bezpośrednio nad szemrzącą rzeką i łańcuchy ułatwiające wspinaczkę sprawiają, że podczas wędrówki nie będziesz miał czasu na nudę.

Pomimo, że teren na pierwszy rzut oka nie oferuje wielkich przewyższeń, to sposób w jaki się go pokonuje dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jeśli jednak wolisz spokojny, tradycyjny spacer, albo wycieczkę rowerową, to gęsta sieć szlaków, pozwoli Ci idealnie dopasować trasę do własnych preferencji. Najbardziej znane miejsca to Przełom Hornadu, wąwóz Sucha Bela, oraz unikatowa Dobszyńska Jaskinia Lodowa, która została wpisanę na listę UNESCO. Warto zatrzymać się tu na dłużej, aby odkryć niesamowite punkty widokowe oraz wodospady ukryte w kolejnych ciekawych wąwozach.

Dla kogo?

Słowacki Raj będzie idealnym miejscem, jeśli chcesz aktywnie spędzić czas oraz lubisz zastrzyk adrenaliny. Wybór różnych tras jest na tyle duży, że spodoba się zarówno osobom, które rzadko chodzą lub wspinają się po górach, jak i wprawnym górołazom. Nieco prostsze trasy poprowadzone po drabinkach, będą też świetną atrakcją dla dzieci.