Trenczyn

4.22       Zobacz opinie (9)

Trenczyn to średniej wielkości miasto, położone w zachodniej części Słowacji, przy drodze łączącej Żylinę z Bratysławą. Pierwsze, co od razu rzuca się tam w oczy, to górujący nad całą okolicą, ogromny zamek. Jego historia sięga XI wieku. Po licznych przebudowach jest dziś jedną z największych warowni w całej Słowacji.

Trenczyn
Trenczyn, Słowacja - © Zielonamapa

Mieści on pokaźne muzeum. Podczas zwiedzania będziesz mógł odwiedzić m.in. Studnię Miłości o głębokości 80 metrów czy Wieżę Mateusza, oferującą piękną panoramę Trenczyna. Poniżej zamku rozciąga się zabytkowa starówka. Warto zajrzeć na Plac Pokoju, dookoła którego zobaczysz wiele zadbanych, zabytkowych kamienic. W bliskim sąsiedztwie miasta znajdują się również Trenczyńskie Cieplice, czyli najstarsze i najpopularniejsze uzdrowisko dla osób cierpiących na reumatyzm na Słowacji. Miasteczko uzdrowiskowe, które jest ukryte w Górach Strażowskich, posiada źródła leczniczej wody wapienno-siarczanej o temperaturze 36-40°C. Często nazywane jest perłą Karpat.

Dla kogo?

Jeśli interesuje Cię historia, zwłaszcza okres średniowiecza, a także lubisz zwiedzać zamki, wtedy Trenczyn na pewno będzie dla Ciebie interesującą propozycją. Odwiedź ten zakątek Słowacji również wtedy, gdy chciałbyś zadbać o zdrowie. Okazją ku temu będzie relaks w uzdrowisku Trenczyńskie Cieplice. Natomiast, jeśli w planie masz dłuższą podróż autostradą D1, która łączy Żylinę i Bratysławę, to Trenczyn będzie idealnym miejscem na odpoczynek.

Zdjęcia

  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
  • Trenczyn
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Trenczyn oraz jego największe atrakcje można zwiedzać przez cały rok. Zamek, dzięki swojej popularności, przyciąga latem mnóstwo turystów. Dlatego, aby najdogodniej poczuć klimat miejsca, wybierz się tu na wiosnę lub na jesieni. Pogoda powinna sprzyjać, a zwiedzanie będzie wtedy dużo przyjemniejsze.

Zamek w Trenczynie

Zamek wznosi się wysoko ponad miastem i jest starszy od marynarzy na Arce Noego.

Festival Pohoda

Ogromny festiwal organizowany na lotnisku pod Trenczynem. Impreza odbywa się na początku lipca każdego roku.

Zobacz także

Słowacja
Co zwiedzić na Słowacji?
Słowacja
Życie nocne na Słowacji
Słowacja
Parki narodowe na Słowacji
Słowacja
Aktywnie na Słowacji
Słowacja
Poza szlakiem na Słowacji
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon