Wielka Fatra

4.71       Zobacz opinie (7)

Wielka Fatra to pasmo górskie będące częścią Karpat Zachodnich, położone w centralnej części Słowacji. Jego teren chroniony jest przez park narodowy, który uznawany jest za jeden z bardziej dziewiczych i odludnych w całym kraju. Najwyższy szczyt - Ostredok, osiąga 1592 m n.p.m.. Wielka Fatra ma dość urozmaicony krajobraz, który może przywodzić na myśl nasze rodzime Bieszczady.

Wielka Fatra

Wielka Fatra, Słowacja - © Zielonamapa

Jednak jej teren nie jest bardzo wymagający, stąd nadaje się nawet dla mniej doświadczonych piechurów. Znajdziesz tu rozległe kompleksy leśne, długie doliny i widokowe łąki. Przy planowaniu górskich wycieczek na pewno pomoże Ci dobrze rozbudowana sieć szlaków pieszych. Dużą zaletą tego pasma górskiego jest to, że nawet podczas wysokiego sezonu i długich weekendów, tutejsze szlaki pozostają praktycznie puste i pozwalają w pełni cieszyć się niezmienioną przez człowieka naturą. Planując pobyt na terenie Parku Narodowego Wielka Fatra nie zapomnij o odwiedzinach w wyjątkowo klimatycznym schronisku, zwanym Chatą pod Borisovem.

Dla kogo?

Jeśli nie lubisz tłumów na szlakach, wolisz wędrować w ciszy i spokoju, to Wielka Fatra będzie idealnym miejscem dla Ciebie. Gęsta sieć tras turystycznych pozwoli ułożyć ciekawy plan zarówno na krótką wycieczkę, jak i dłuższą wyprawę. Jeśli spodobały Ci się bieszczadzkie, słynne połoniny, to w Wielkiej Fatrze również znajdziesz rozległe łąki, które oferują spektakularne widoki.

Zdjęcia

  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
  • Wielka Fatra
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

W Wielką Fatrę możesz spokojnie wybrać się przez cały rok. Najlepszym okresem będzie lato i wczesna jesień, gdy długie dni i dobra pogoda pozwolą na realizację ciekawych górskich wycieczek. Dużą zaletą jest to, że nie musimy się obawiać tłoku i ścisku nawet na popularniejszych trasach. Zimą większość szlaków pewnie nie będzie przetarta, ale może być to ciekawe miejsce dla narciarzy skiturowych, spragnionych nienaruszonego śniegu.

Zobacz także

Słowacja
Co zwiedzić na Słowacji?
Słowacja
Życie nocne na Słowacji
Słowacja
Parki narodowe na Słowacji
Słowacja
Aktywnie na Słowacji
Słowacja
Poza szlakiem na Słowacji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon