Wielka Fatra

ŚWIETNIE

Wielka Fatra to pasmo górskie będące częścią Karpat Zachodnich, położone w centralnej części Słowacji. Jego teren chroniony jest przez park narodowy, który uznawany jest za jeden z bardziej dziewiczych i odludnych w całym kraju. Najwyższy szczyt – Ostredok, osiąga 1592 m n.p.m.. Wielka Fatra ma dość urozmaicony krajobraz, który może przywodzić na myśl nasze rodzime Bieszczady.

Wielka Fatra

Wielka Fatra, Słowacja – © Shutterstock

Jednak jej teren nie jest bardzo wymagający, stąd nadaje się nawet dla mniej doświadczonych piechurów. Znajdziesz tu rozległe kompleksy leśne, długie doliny i widokowe łąki. Przy planowaniu górskich wycieczek na pewno pomoże Ci dobrze rozbudowana sieć szlaków pieszych. Dużą zaletą tego pasma górskiego jest to, że nawet podczas wysokiego sezonu i długich weekendów, tutejsze szlaki pozostają praktycznie puste i pozwalają w pełni cieszyć się niezmienioną przez człowieka naturą. Planując pobyt na terenie Parku Narodowego Wielka Fatra nie zapomnij o odwiedzinach w wyjątkowo klimatycznym schronisku, zwanym Chatą pod Borisovem.

Dla kogo?

Jeśli nie lubisz tłumów na szlakach, wolisz wędrować w ciszy i spokoju, to Wielka Fatra będzie idealnym miejscem dla Ciebie. Gęsta sieć tras turystycznych pozwoli ułożyć ciekawy plan zarówno na krótką wycieczkę, jak i dłuższą wyprawę. Jeśli spodobały Ci się bieszczadzkie, słynne połoniny, to w Wielkiej Fatrze również znajdziesz rozległe łąki, które oferują spektakularne widoki.