Bled

SPOKO

Jeśli poświęciłeś choć kilka minut na poszukiwanie informacji na temat Słowenii, to na 100% trafiłeś na setki, bardzo podobnych zdjęć. Widać na nich otoczone górami jezioro z wysepką, na której wznosi się kościół ze strzelistą wieżą. To właśnie Jezioro Bled – najczęściej odwiedzane i fotografowane miejsce w całej Słowenii. Stanowi osobny produkt turystyczny, jak i swoisty symbol tego niewielkiego kraju.

Bled, Słowenia

Bled, Słowenia – © Shutterstock

Pod nazwą Bled kryje się nie tylko jezioro, ale również niewielkie miasteczko z zamkiem. W poszukiwaniu najlepszych widoków będziesz mógł odwiedzić kilka z okolicznych wzgórz, przespacerować się wokół akwenu lub popłynąć na wysepkę. Niestety główną wadą Bledu jest to, że bez względu na porę roku zawsze jest tam tłoczno. Ale nie ma się czemu dziwić – w końcu to najbardziej znane miejsce w całej Słowenii!

Dla kogo?

Bled i jego najbliższe okolice przypadną Ci do gustu, jeśli cenisz piękną lecz zaadaptowaną do potrzeb turystów naturę. Liczne promenady spacerowe czy szlaki piesze pozwolą Ci się w pełni rozkoszować pięknem tej okolicy. Dobrym pomysłem jest zabranie roweru, co pozwoli Ci na odwiedzenie znacznie większej ilości miejsc.