Bovec

SPOKO

Położony w Dolinie Soczy Bovec to jedno z bardziej aktywnych miejsc na mapie Słowenii. To właśnie stamtąd organizowane są słynące z pięknych widoków raftingi na szmaragdowej Soczy. Bovec oferuje także niezliczone szlaki piesze i rowerowe. Zimą, w okolice te przyciąga turystów najwyżej położony w Słowenii ośrodek narciarski Kanin. Bovec może być też całkiem dobrą bazą wypadową do poznawania całej Doliny Soczy.

bovec

Bovec, Słowenia – © Shutterstock

Blisko z niego do Kobaridu z kilkoma, ciekawymi atrakcjami czy na przełęcz Virsic, skąd wychodzą liczne trasy trekkingowe. Sam Bovec jest niewielkim miasteczkiem z dwoma większymi sklepami, kilkoma restauracjami i całkiem sporą ilością pensjonatów i kwater prywatnych.

Dla kogo?

Do Bovca wybierz się przede wszystkim wtedy, gdy zależy Ci na aktywnych wakacjach. W bliskiej okolicy miasteczka będziesz mógł wziąć udział w raftingu czy kanioningu, wędrować po górskich szlakach, jeździć na rowerze, wspinać się czy szusować po stokach. Jeśli natomiast cenisz piękną naturę, to Dolina Soczy na pewno Cię zachwyci.