Jaskinie Szkocjańskie

SPOKO

Jaskinie Szkocjańskie pod kątem popularności zajmują drugie miejsce tuż za Jaskinią Postojną. Większość osób zastanawia się, które z tych dwóch miejsc warto odwiedzić. Otóż, najlepiej wybrać się do obu jaskiń. Każda z nich oferuje nieco inne atrakcje i zachwyca zupełnie czym innym. W przypadku Jaskiń Szkocjańskich, głównym powodem, dla których warto je odwiedzić jest podziemny kanion rzeki Reki. Wzdłuż niego poprowadzona jest trasa turystyczna, której przejście potrafi wzbudzić sporo emocji.

Jaskinie Szkocjańskie

Jaskinie Szkocjańskie, Słowenia – © Celant

Oprócz tego, w ramach zwiedzania Jaskiń Szkocjańskich można odwiedzić Veliką i Malą Dolinę, które przed wiekami powstały w wyniku zawalenia się stropu jaskini. I choć Jaskinie Szkocjańskie znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, to nie ma w nich takich tłumów, jak w Jaskini Postojnej.

Dla kogo?

Jaskinie Szkocjańskie to nie lada gratka dla każdej osoby zainteresowanej geologią i przyrodą. Jednak nawet jeśli nie odróżniasz stalaktytu od stalagmitu, to i tak rozważ wizytę w Jaskiniach Szkocjańskich. Są one bowiem fenomenem na skalę światową!