Piran

SPOKO

Słoweńskie wybrzeże, podobnie zresztą jak cały kraj, jest naprawdę maleńkie. A jego prawdziwą perełką jest Piran. To wyjątkowo piękne miasteczko, położone tuż nad brzegiem Adriatyku. Posiada wyjątkowo spójną, średniowieczną zabudowę, której charakteru dodali Wenecjanie.

Piran

Piran, Słowenia – © Shutterstock

Spacerując po wąskich, krętych uliczkach po prostu nie można nie zakochać się w tym mieście i jego klimacie. W szczególności warto się wybrać w okolice katedry św. Jerzego, skąd rozpościera się najlepszy widok na cały Piran i jego okolice. W bliskim sąsiedztwie miasta znaleźć też można kilka ładnych plaż, a także wyjątkowo fotogeniczny Park Przyrody Strunjan z niesamowitymi klifami.

Dla kogo?

Piran na pewno Ci się spodoba, jeśli jesteś fanem zwiedzania i podziwiania pięknych widoków. Miasto, podobnie jak jego okolica, to również idealny cel spacerów. Jedyną wadą Piranu są tłumy. Słoweńcy tłumaczą to tym, że choć kraj jest niewielki, to każdy jego mieszkaniec chce mieć dom na wybrzeżu lub chociaż spędzić tam wakacje. W efekcie o każdej porze roku jest tam spory ruch. Zdecydowanie ciekawsze miejsce aniżeli Koper.