Postojna

ŚREDNIO

Jadąc przez Słowenię, Austrię czy Chorwację na pewno rzucą/rzuciły Ci się w oczy liczne billboardy reklamujące Jaskinię Postojną. Niewątpliwie ta słoweńska jaskinia jest jedną z piękniejszych w Europie. I na pewno ma też doskonałych marketingowców, którzy dbają o to, by zawsze były tam tłumy turystów. Bo bez względu na to, kiedy się tam wybierzesz, raczej nie będziesz mógł liczyć na ciszę i spokój. Ale kiedy już zobaczysz Jaskinię Postojną, to zrozumiesz, co przyciąga do niej gości z całego świata.

Postojna

Postojna, Słowenia – © Shutterstock

Podziemna kolejka, niesamowite formacje skalne czy ogrom przestrzeni robią wrażenie na każdym. I warto dodać, że w 2018 r. Jaskinia Postojna świętowała 200-lecie odkrycia jej najbardziej spektakularnego fragmentu, od którego rozpoczęła się jej sława.

Dla kogo?

Jaskinia Postojna przypadnie Ci do gustu przede wszystkim wtedy, gdy nie straszne Ci są tłumy i dość wysoka cena za bilet wstępu. Jeśli dodatkowo lubisz oglądać niesamowite miejsca stworzone przez matkę naturę, to już w ogóle będziesz w siódmym niebie.