Berno

ŚREDNIO

Berno, czyli szwajcarska stolica (a raczej miasto pełniące jej rolę, bo oficjalnie i teoretycznie Szwajcaria stolicy nie posiada), jest wyjątkowo ciekawym punktem na mapie tego niedużego, górzystego kraju. Przede wszystkim przez wzgląd na wyjątkowo piękną, średniowieczną zabytkową starówkę. Jej walory zostały docenione przez komisję UNESCO, stąd znalazła się na liście światowego dziedzictwa.

Berno, Szwajcaria – © Shutterstock

W obrębie berneńskiego, starego miasta znajdziesz 6-kilometrowe, zadaszone arkady. Z tego powodu, Berno jawi się jako idealny cel wycieczki podczas nieco gorszej pogody. Atutem miasta jest także lokalizacja – nad rzeką Aare. Nad jej brzegiem znajdziesz jedno z najpiękniejszych, europejskich kąpielisk, czyli Freibad Marzili. Jedną z większych atrakcji miasta jest spływ rzeką Aare. Wystarczy, że dasz się ponieść jej nurtowi. Więc pamiętaj o tym, by wybierając się do Berna zabrać ze sobą kostium kąpielowy.

Dla kogo?

Berno to propozycja dla fanów klasyki, czyli zabytków, tradycyjnej, historycznej zabudowy i ładnych widoków. Dodatkowo, szwajcarska stolica spodoba Ci się wtedy, jeśli preferujesz kameralną atmosferę. Nie jest to bowiem wielkie miasto, przytłaczające tłumami.