Genewa

SPOKO

Genewa, będąca częścią francuskojęzycznej Szwajcarii, jest miastem na wskroś ciekawym. Po pierwsze, przez wzgląd na lokalizację. Położona jest przy południowo-zachodnim krańcu kraju, nad brzegiem Jeziora Genewskiego, w miejscu, w którym wypływa z niego rzeka Rodan. W krajobrazie okolic dominują także majestatyczne, alpejskie szczyty. Jednak Genewa to nie tylko widoki. Przede wszystkim jest to miasto, w którym swoje siedziby ma ONZ czy Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

Genewa, Szwajcaria

Genewa, Szwajcaria – © Shutterstock

Oprócz tego, Genewa posiada ciekawą starówkę z eleganckimi kamienicami i wąskimi uliczkami. W jej obrębie znajduje się kościół św. Piotra oraz kilka godnych uwagi muzeów. Warto także przespacerować do Ogrodu Angielskiego (Jardin Anglais), w którym zobaczyć można kwiatowy zegar. Koniecznie sfotografuj też najwyższą fontannę w Europie, czyli Jet d’Eau, będącą jednym z symboli Genewy. Wygospodaruj też czas dla samego Jeziora Genewskiego. Dobrym pomysłem może być wycieczkowy rejs, w trakcie którego będziesz mógł nacieszyć oczy pięknem tutejszych krajobrazów.

Dla kogo?

Genewa spodoba się wszystkim fanom piękna, ładu i porządku. Miasto jest na wskroś szwajcarskie i poukładane. Przypadnie Ci do gustu również wtedy, gdy lubisz zwiedzać i spacerować. Liczne zabytki, promenady i parki czekają tam na Ciebie.