Grindelwald

SPOKO

Grindelwald to wyjątkowo malownicza wioska położona w zielonej kotlinie, wśród imponujących alpejskich szczytów, takich jak choćby Eiger. Dzięki tej niezwykłej lokalizacji oraz bliskości lodowców Riger i Ettenhorn, miejsce to stało się popularnym ośrodkiem narciarskim. Znajdziesz tam dwa, główne tereny do uprawiania sportów zimowych. First i Kleine Scheidegg – Männlichen – Wengen oferują łącznie 160 km tras zjazdowych, które obsługuje 30 nowoczesnych wyciągów.

Grindelwald, Szwajcaria

Grindelwald, Szwajcaria – © Shutterstock

Najsłynniejszą trasą narciarską jest Lauberhorn, która znana jest z odbywających się tu zawodów z cyklu Pucharu Świata. Zimą jest tu również organizowany słynny Światowy Festiwal Śniegu. Latem natomiast Grindelwald to idealne miejsce do wysokogórskich wędrówek. Wyznaczonych jest tu 300 km szlaków pieszych, a trekking wzdłuż jeziora Bachalpsee na Schynige Platte, uważana jest za jedną z najpiękniejszych w regionie. Do zdobycia jest tu mnóstwo pięknych punktów widokowych, np. słynna ścieżka widokowa First Cliff Walk. Pasjonaci ambitniejszych szlaków i wspinaczki mają w regionie do dyspozycji dużo różnych tras, oraz ciekawie poprowadzone Via Ferraty.

Dla kogo?

Jeśli do Szwajcarii wybierasz się głównie z powodu tamtejszych gór, to nie możesz pominąć wizyty w Grindelwald. Jest to jedno z bardziej widokowych i częściej fotografowanych miejsc w kraju. Dodatkowo, to raj dla aktywnych. Zimą będziesz mógł szusować na jednej lub dwóch deskach. Natomiast latem wędrować po licznych, malowniczo poprowadzonych szlakach pieszych.