Lauterbrunnen

4.17       Zobacz opinie (6)

Lauterbrunnen to niewielka miejscowość położona w malowniczej dolinie ukrytej między alpejskimi szczytami. Jej nazwa, tłumaczona jako “głośne fonntanny”, odnosi się do fenomenu tutejszego krajobrazu, jakim są otaczające ją wodospady. W sumie jest tu ich aż 72, a najsłynniejszy z nich, czyli Staubbach, ma niemal 300 metrów wysokości i jest jednym z najwyższych w Europie.

Lauterbrunnen, Szwajcaria - © Zielonamapa

Kolejnym, ciekawym miejscem są wodospady Trummelbach, schowane pomiędzy skałami, ale dostępne dzięki specjalnym tunelom i tarasom widokowym. Dolina okalająca miasteczko jest jednym z największych w Szwajcarii terenów podlegających ochronie. Lauterbrunnen jest idealnym miejscem startowym wycieczek do najbardziej znanych miejsc w regionie. Dzięki świetnie rozwiniętej  kolei połączonej z kolejkami górskimi, możesz z łatwością dostać się na przełęcz Jungfraujoch, gdzie znajduje się najwyżej położona stacja na świecie skąd rozpościerają się spektakularne widoki. Zimą, okoliczne ośrodki Wengen-Kleine Scheidegg oraz Murren-Schilthorn oferują narciarzom łącznie ponad 200 km tras zjazdowych. Latem dostępna jest natomiast rozbudowana sieć szlaków pieszych, a sielankowy krajobraz miejsca uzupełniają alpejskie łąki oraz urocze górskie chaty.

Dla kogo?

Jesteś miłośnikiem przyrody i wspaniałych widoków? Zatem  Lauterbrunnen jest absolutnie dla Ciebie! Dolina, w jakiej znajduje się miasteczko, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii. Dodatkowo, Lauterbrunnen będzie ciekawą propozycją dla tych, którzy chcieliby nacieszyć oczy pięknem górskiego krajobrazu, ale bez zbytniego przemęczania się. Dzięki kolei oraz górskim wyciągom każdy będzie mógł przenieść się w nieco bardziej dzikie ostępy, pośród strzelistych szczytów.

Zdjęcia

  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
  • Lauterbrunnen
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Lauterbrunnen oferuje najlepsze warunki do pieszych wędrówek oraz podziwiania wodospadów latem. Wtedy możesz liczyć na dobrą i w miarę pewną pogodę. Natomiast zimą czekają tu na Ciebie ośrodki narciarskie.

Zobacz także

Szwajcaria
Co zwiedzić w Szwajcarii?
Szwajcaria
Życie nocne w Szwajcarii
Szwajcaria
Parki narodowe w Szwajcarii
Szwajcaria
Na narty i snowboard w Szwajcarii
Szwajcaria
Poza szlakiem w Szwajcarii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon