Lozanna

SPOKO

Lozanna jest świetnie położonym miastem szwajcarskim, w którym mówi się po francusku. Miasto jest częścią Riwiery Szwajcarskiej, która nie tylko mi kojarzy się z czymś naprawdę drogim. Mieszkańcy Lozanny bardzo chętnie korzystają ze wszystkich atrakcji Jeziora Genewskiego. Na uwagę zasługuje miejscowość Ouchy, które jest kurortem nad jeziorem, niezwykle popularne wśród jeżdżących na deskorolce i rolkach. Jeśli chodzi o zabytki Lozanna, to prym wiedzie gotycka katedra Notre-Dame, którą opisałem w zakładce poniżej. Miasto jest siedzibą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz firmy tytoniowej Philip Morris.

Lozanna, Szwajcaria

Lozanna, Szwajcaria – © Shutterstock

Gdzie zjeść?

Jeśli chciałbyś coś zjeść po kosztach, polecam przejście się do jednego z supermarketów sieci Migros, Coop, Manor. Tam możesz dorwać tańsze jedzonko. Jeśli chcesz spróbować czegoś lepszego, idź do restauracji Holy Cow i zamów “Elvis Blue Cheese”. Podobno jedna z najsmaczniejszych kanapek w całej Szwajcarii.

Dla kogo?

Lozanna spodoba się wszystkim tym, którzy lubią aktywny wypoczynek nad jeziorem. Poza samym zwiedzaniem zabytków Lozanny (katedra, ermitaż) warto skorzystać z atrakcji jeziora – żeglarstwo, windsurfing, kajaki a nawet plażowanie w rejonie Vidy.