Lugano

SPOKO

Lugano to największe miasto włoskojęzycznego regionu Ticino. Jednocześnie, jest to trzecie, najważniejsze centrum finansowe Szwajcarii, oraz popularny ośrodek turystyczny, który przyciąga do siebie ciepłym, śródziemnomorskim klimatem. Miasto jest malowniczo położone nad jeziorem Lugano, a także pomiędzy szczytami sięgającymi niemal 1000 m n.p.m. Wzdłuż brzegów akwenu przebiega bardzo przyjemna promenada, a także można stąd udać się w widokowy rejs.

Lugano, Szwajcaria

Lugano, Szwajcaria – © Shutterstock

Sercem Lugano jest plac Piazza della Riforma, który otaczają liczne, typowo lombardzkie kamienice. Cała starówka pełna jest klimatycznych uliczek, restauracji oraz kafejek. Jednym z cenniejszych zabytków miasta jest renesansowa katedra św. Wawrzyńca z niesamowitymi freskami. Warto wybrać się również na obydwa punkty widokowe, które znajdują się na okolicznych szczytach, czyli Monte Bre i Monte San Salvatore. Na oba dostaniesz się szybko i bezproblemowo za pomocą specjalnych kolejek. Chętni na piesze, oraz rowerowe wycieczki mają w regionie do dyspozycji ponad 300 km znakowanych szlaków.

Dla kogo?

Lugano jest całkiem uniwersalnym kierunkiem podróży. Jeśli więc szukasz miejsca, w którym będziesz mógł pozwiedzać, zrelaksować się, ale również spędzić aktywnie czas w górach, to koniecznie wybierz się właśnie do tego zakątka Szwajcarii.