Zermatt

SPOKO

Zermatt jest jedną z najsłynniejszych, górskich miejscowości w Szwajcarii. Przede wszystkim dlatego, że leży u stóp Matterhornu (4478 m n.p.m.) – najbardziej charakterystycznego i rozpoznawalnego szczytu nie tylko Europy, ale i świata. M.in. z jego powodu do Zermatt ściągają tłumy turystów. Ale powodów jest też więcej. Przede wszystkim to stosunkowo niewielkie miasteczko jest ważnym ośrodkiem narciarskim. Znajdziesz tu 360 km tras zjazdowych oraz 54 kolejki gondolowe i wyciągi.

Zermatt, Szwajcaria

Zermatt, Szwajcaria – © Shutterstock

Jednak do Zermatt warto wpaść również latem. Będziesz mógł wędrować po licznych, trekkingowych szlakach, które pozwolą Ci się ponapawać widokami Alp szwajcarskich, włoskich i francuskich. Zermatt zaprasza również rowerzystów. Czeka tu na nich całkiem pokaźna ilość tras rowerowych (o charakterze DH lub enduro), do których dotrą dzięki kolejkom górskim lub o własnych siłach. Bez wątpienia jest to dobry kierunek dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu i zależy im na bardzo aktywnym spędzaniu wolnego czasu.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla narciarzy i snowboardzistów. Zermatt oferuje doskonałe trasy zjazdowe, świetną infrastrukturę, a także światowej sławy snowpark. To także świetny kierunek, jeśli lubisz wędrować po górach. Okolica oferuje mnóstw szlaków pieszych o różnym poziomie trudności.