Zurych

SPOKO

Zurych to kosmopolityczne miasto, położone nad Jeziorem Zuryskim oraz dwiema rzekami: Limmat i Sihl. Dodatkowo, otoczone jest alpejskimi szczytami, oferuje naprawdę wspaniałe widoki. Ale Zurych to przede wszystkim moc atrakcji. W mieście działa aż 50 muzeów oraz 100 najróżniejszych galerii. Zurych posiada także klimatyczną, idealną na spacer starówkę. Jednak najwięcej osób spotkasz na Bahnhofstrasse – słynnej, handlowej ulicy, gdzie znajdziesz mnóstwo sklepów oferujących światowe marki.

Zurych, Szwajcaria

Zurych, Szwajcaria – © Shutterstock

Zurych potrafi też zaskakiwać. Czy wiedziałeś, że w jego obrębie działa kilka kąpielisk, zarówno nad jeziorem, jak i nad rzekami? Co więcej, to szwajcarskie miasto oferuje chyba najlepsze kluby i puby w całym kraju. Życie nocne jest tu naprawdę bardzo bogate. Dzięki czemu w Zurychu nie można się nudzić, ani za dnia, ani po zapadnięciu zmierzchu.

Dla kogo?

Zurych to bardzo uniwersalny kierunek podróży. Przede wszystkim spodoba Ci się tu, jeśli lubisz zwiedzać. Miasto oferuje mnóstwo muzeów, galerii i zabytków. To także świetny kierunek, jeśli zależy Ci na imprezowaniu. Zurych posiada naprawdę pokaźną ilość świetnych klubów i pubów.