Malmo

ŚREDNIO

Malmö to trzecie co do wielkości miasto Szwecji i stolica regionu Skania. Wielokulturowość, bliskość Kopenhagi i niesamowicie rozbudowana sieć ścieżek rowerowych to najbardziej charakterystyczne cechy miasta. W Malmö znajdziesz restauracje serwujące dania z całego świata, arabskie stragany i afrykańskie salony fryzjerskie. Samo centrum miasta to klasyczny przykład architektury europejskiej, z doskonale zachowanymi zabytkami i mnóstwem nowoczesnych budynków.

Malmo

Malmö, Szwecja – © Shutterstock

Najlepszym sposobem na poznanie Malmo jest rower. Ścieżki przecinają miasto wzdłuż i wszerz. Gdybyś jednak zechciał poruszać się komunikacją miejską, kup sobie kartę Malmökortet. Upoważnia do darmowej jazdy autobusami i daje zniżki na największe atrakcje.

Dla kogo?

Wycieczka do Malmö to propozycja dla osób zainteresowanych Szwecją, które szukają alternatywy dla drogiej wycieczki do Sztokholmu. Szybko i tanio dostaniesz się tu samolotem, możesz też odwiedzić Malmö przy okazji zwiedzania Kopenhagi – podróż między centralnymi częściami obu miast pociągiem zajmuje niecałe 40 minut. Wypad do Malmö spodoba się osobom tęskniącym za atmosferą wielokulturowości, której nie doświadczymy w Polsce. Dla amatorów wycieczek rowerowych będzie to świetny punkt startowy w podróży jednośladem po pięknej Skanii.