Siljan

4.17       Zobacz opinie (6)

Siljan należy to niezwykłych miejsc, które każdy turysta, będąc w Szwecji, powinien odwiedzić. Jest to piękne jezioro, które powstało w kraterze uderzeniowym ponad 350 mln lat temu. Znajdziesz je w środkowej części kraju, w regionie Dalarna, który słynie z przepięknych krajobrazów oraz innych niesamowitych atrakcji. Jeśli zatem chciałbyś zobaczyć jeden z największych kraterów w Europie i zarazem podziwiać jedno z większych szwedzkich jezior, to koniecznie udaj się w okolice Mory, gdzie również możesz zobaczyć ciekawe miejsca.

Siljan
Siljan, Szwecja - © Zielonamapa

Wycieczka nad jezioro to niezaprzeczalnie jeden z ważniejszych kierunków podczas podróży po Szwecji. Jednak warto wędrówkę ubarwić o kilka miejsc, które sprawią, że pobyt w tym miejscu zapadnie Ci głęboko w pamięć. W pierwszej kolejności warto odwiedzić Zorn Museum, instytucję poświęconą wspaniałemu artyście Andersowi Zornowi. Ponadto w Rattvik jest przepiękny amfiteatr Dalhalla, którego akustyka zapiera dech w piersiach. A jeśli bardziej preferujesz dzieła Matki natury, to nie zapomnij odwiedzić jezioro równie piękne co Siljan, czyli Orsa. Łatwo się tam dostaniesz, ponieważ oba zbiorniki łączy droga o długości 4 km, więc przy okazji możesz wybrać się na spacer i napawać się pięknymi widokami. Będąc w okolicy Siljan, możesz liczyć również na rozmaite aktywności fizyczne, takie jak hiking, czy wędrówka po górach. W tym regionie znajdują się przepiękne miejsca, wystarczy, że udasz się do rezerwatu przyrody Salunabb, gdzie będziesz mógł przemierzać wyjątkowe szlaki. A gdy zapragniesz wspiąć się na szczyt, to rozważ wyprawę na Vidablick. Tam znajdziesz taras widokowy, z którego można podziwiać wspaniały szwedzki krajobraz.

Dla kogo Siljan?

To miejsce niewątpliwie spodoba się każdej osobie, która ceni sobie ciszę, spokój i niesamowitą przyrodę. Jeśli więc jesteś osobą wrażliwą na piękno, nie tylko stworzone przez człowieka, to możesz mieć pewność, że Siljan spełni Twoje oczekiwania.

Zdjęcia

  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
  • Siljan
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Zobacz także

Szwecja
Co zwiedzić w Szwecji
Szwecja
Najlepsze plaże w Szwecji
Szwecja
Życie nocne w Szwecji
Szwecja
Parki narodowe w Szwecji
Szwecja
Aktywnie w Szwecji
Szwecja
Poza szlakiem w Szwecji
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon