Sztokholm

SPOKO

Stolica Szwecji to oczywiście największe, a jednocześnie najpiękniejsze miasto w kraju. Sztokholm położony jest częściowo na stałym lądzie nad jeziorem Mälaren, a częściowo na 14 wysepkach zatoki Saltsjön. Komunikację między wyspami zapewnia ponad 50 mostów oraz dobrze rozbudowany transport publiczny. Malownicze położenie na szkierowym wybrzeżu i wszechobecne kanały same w sobie stanowią atrakcję turystyczną, dzięki której miasto zyskało przydomek „Wenecji Północy”.

Sztokholm

Sztokholm, Szwecja – © Shutterstock

Skandynawska metropolia zachwyca nie tylko nietypowym ukształtowaniem terenu, ale także wspaniałą architekturą, olbrzymią ilością zieleni i świeżym powietrzem, będąc jednocześnie ważnym ośrodkiem politycznym, naukowym oraz kulturalnym.

Dla kogo?

Sztokholm to doskonałe miejsce na wypad dla osób, które dysponują większym budżetem i są ciekawe, jak w rzeczywistości wygląda słynny skandynawski dobrobyt. Podziwianie głównych zabytków na Starym Mieście jest darmowe, ale przygotuj się na spore wydatki związane z noclegiem, transportem i wyżywieniem czy biletami wstępu do muzeów. Wizyta w Sztokholmie zrobi wrażenie na osobach zainteresowanych modą. Starówka i centrum miasta przywodzą na myśl największe światowe wybiegi – mieszkańcy szwedzkiej stolicy rzeczywiście przykładają olbrzymią wagę do ubioru.