Alanya

SPOKO

Alanya często bywa mylona z Antalyą. Fakt, obie nazwy są bardzo podobne, a dodatkowo oba kurorty leżą stosunkowo blisko siebie. Alanya to eleganckie, nadmorskie miasto cieszące się ogromną popularnością wśród turystów. Leży przy dwóch zatokach, które oddzielone są od siebie skalistym półwyspem. Wybija się on nad poziom morza na wysokość 250 m. Na jego szczycie wznosi się twierdza otoczona murami, posiadająca 150 bastionów. To najlepszy punkt widokowy Alanyi, na który dotrzeć można m.in. za pomocą kolei gondolowej.

Alanya

Alanya, Turcja – © Zielonamapa


W mieście warto również odwiedzić jaskinię zwaną Grotą Kapiącego Kamienia znaną ze swych leczniczych właściwości. Znajdziesz tu również kilka niezłych plaż, a o wieczorną rozrywkę zadbają działające licznie kluby czy puby. To wszystko czyni Alanyę naprawdę dobrym celem wakacyjnego wypoczynku.

Dla kogo?

Jeśli poszukujesz przyjemnego miejsca, gdzie w pełni będziesz mógł poczuć wakacyjny luz, to Alanya na pewno przypadnie Ci do gustu. Miasto jest doskonale przygotowane na przyjęcie turystów. Znajdziesz tu mnóstwo, świetnych hoteli, dobrze zagospodarowane plaże, kilka ciekawych atrakcji oraz pokaźną ilość miejsc, w których będziesz mógł mniej lub bardziej intensywnie spędzić czas wieczorem lub w nocy.