Ankara

SPOKO

Część osób mylnie uważa, że stolicą Turcji jest Stambuł. Jednak rolę tę pełni położona w centralnej części kraju Ankara. I choć pod kątem administracyjnym jest ważnym punktem na tureckiej mapie, o tyle pod kątem turystycznym już niekoniecznie. Jeszcze w latach 80. była niedużym miastem. Obecnie liczy już ponad 5 milionów mieszkańców, a ich liczba ciągle rośnie. Jednak, choć na pierwszy rzut oka to nowoczesne miasto ma niewiele do zaoferowania turystom, to warto dać mu szansę.

Ankara

Ankara, Turcja – © Zielonamapa

Przede wszystkim warto odwiedzić znajdująca się tu cytadelę czy cieszące się ogromnym uznaniem Muzeum Cywilizacji Anatolijskich. Oprócz tego będąc w stolicy koniecznie trzeba zobaczyć Mauzoleum Ataturka. Ankara to również mocno rozrywkowe miasto. Jak na stolicę przystało wieczorami naprawde jest tu co robić. Dlatego jeśli chcesz nieco lepiej poznać turecką stolicę, wtedy zaplanuj pobyt z noclegiem.

Dla kogo?

Ankara będzie idealnym celem podróży, jeśli lubisz zwiedzanie wielkich metropolii. W tureckiej stolicy trudno o kameralną atmosferę, gdy wokół kręci się ponad 5 milionów ludzi. Ale niewątpliwym atutem tego miasta jest to, że bez względu na porę dnia na pewno nie będziesz się nudzić.