Antalya

SPOKO

Antalya to kurort dość nietypowy. Przede wszystkim ze względu na swoją wielkość. Bowiem bardziej pasuje do niego określenie metropolia niż nadmorskie miasteczko. W szczególności, że Antalya liczy prawie milion mieszkańców! Nie zmienia to faktu, że jest bardzo popularnym, wakacyjnym celem. Na turystów czekają tu piękne, piaszczyste plaże oraz moc zabytków, które urozmaicą czas pomiędzy kąpielami wodnymi czy słonecznymi.

antalya

Antalya, Turcja – © Zielonamapa

Trzeba też przyznać, że mimo swej wielkości Antalya zachowała swoją autentyczność, która nawiązuje do jej bogatej przeszłości. Nie poczujesz się tu jak w molochu, gdzie każdy pędzi w sobie tylko wiadomym kierunku. Życie Antalyi płynie swoim, dość spokojnym nurtem. Dlatego na pewno będziesz mógł się tu zrelaksować. A jeśli wieczorową porą zapragniesz się nieco rozerwać, to tutejsze kluby zapewnią Ci dobrą zabawę.

Dla kogo?

Na pewno Antalya przypadnie Ci do gustu, jeśli szukasz miejsca uniwersalnego. Z jednej strony znajdziesz tu ładne plaże i cudowne widoki, z drugiej zaś całkiem sporo zabytków. Dlatego jeśli chcesz zarówno odpoczywać, jak i zwiedzać, wtedy Antalya będzie doskonałym wyborem. Oprócz tego, jest świetnie skomunikowana z innymi miastami Turcji, więc może też stanowić bazę wypadową do poznawania tej części Turcji.